Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ODS se zbaví Jánského vršku, prodá ho za 139 milionů

Bývalé sídlo ODS na Jánském vršku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalé sídlo ODS na Jánském vršku | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA ODS v nejbližších dnech prodá své někdejší sídlo na pražském Jánském vršku. Historickou budovu v centru Prahy získá společnost PEM-INVEST za 139 milionů korun. Prodej schválila výkonná rada ODS.

ODS v nejbližších dnech prodá své někdejší sídlo na pražském Jánském vršku. Historickou budovu v centru Prahy získá společnost PEM-INVEST za 139 milionů korun. Prodej dnes schválila výkonná rada ODS.

Občanští demokraté nyní natrvalo přesunou své sídlo na pražskou Pankrác, kam hlavní kancelář umístili už v červnu 2009. Své sídlo si budou dále dlouhodobě pronajímat. ČTK to sdělilo tiskové oddělení ODS.

Výkonná rada ODS také rozhodla o tom, že se stranický kongres uskuteční 22.

října. Místo sněmu strana teprve určí. Premiér a předseda ODS Petr Nečas tak ve vedení zřejmě prosadil spíše dřívější datum kongresu. Podle dosavadních informací by měl být kongres nevolební, zabývat by se měl například změnou stranických stanov. ODS se ale potýká s nízkou přízní voličů a kongres vládní strany tak zřejmě nebude zcela poklidný.

Bývalé sídlo ODS na Jánském vršku

Odchodem z Jánského vršku se občanští demokraté snaží řešit problémy se svým rozpočtem, který zatížilo několik nákladných volebních kampaní v minulých letech. Společnost PEM-INVEST dříve spoluvlastnil uhlobaron a někdejší majitel OKD Viktor Koláček. Podle ODS je PEM-INVEST akciovou společností, jejímž jediným vlastníkem je gibraltarská společnost CALANTHA TRADING LIMITED.

"Společnost PEM-INVEST, která přišla s nejvýhodnější nabídkou, jsme si samozřejmě prověřili. Její aktivity v Česku i na Slovensku považujeme za transparentní. Navíc má pro svůj zájem o koupi Jánského vršku jasný argument - rozšíření kapacity svého hotelu," uvedl ekonomický expert občanských demokratů a ministr průmyslu Martin Kocourek.

Občanští demokraté se k prodeji budovy na Jánském vršku odhodlali až dva roky po svém odchodu z tohoto stranického sídla. Mezitím se objevovaly informace o možném pronájmu budovy.

ODS koupila dům na Jánském vršku na podzim 2003 za 100 milionů korun. O několik měsíců později se tam přestěhovala ze Sněmovní ulice, kde měla ústředí 13 let a kde si prostory pronajímala od pražského arcibiskupství.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....