29. dubna 2009 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ODS spustila projekt Modrý tým

ODS hledá skupinu dobrovolníků, kteří by ji podporovali. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ODS hledá skupinu dobrovolníků, kteří by ji podporovali. | foto: ČTK

PRAHA ODS dnes představila projekt Modrého týmu, který se má stát skupinou dobrovolníků podporujících ODS v předvolebních kampaních i v mezivolebním období. Podle prvního místopředsedy strany Davida Vodrážky projekt navazuje na podobné dobrovolnické týmy v zahraničí a je první podobnou aktivitou v rámci České republiky.

"ODS má největší potenciál podporovatelů mezi svými voliči," vysvětlil Vodrážka motivaci strany pro sestavení Modrého týmu. Jeho založení má dát ODS nový nástroj pro politický boj a pro komunikaci s voliči.

Dobrovolníky se podle podmínek zveřejněných na stránce týmu www.modrytym.cz mohou stát čeští občané starší 15 let.

Hledají se sympatizanti

Podle Vodrážky jsou členy týmu lidé, kteří sympatizují s ODS a "věří, že mohou svou aktivitou ovlivnit dění v České republice, ale přitom nechtějí být členem politické strany".

Vodrážka vyjádřil přesvědčení, že Modrý tým může oslovit až tisíce lidí.

Zástupce realizačního týmu Martin Frélich uvedl, že v současnosti už účast v projektu, který byl dnes oficiálně spuštěn, přislíbily desítky osob.

ODS využije Facebook i YouTube

Modrý tým bude podle Frélicha oslovovat příznivce ODS zejména prostřednictvím internetového komunitního portálu Facebook či webové stránky pro sdílení videí YouTube.

Setkání členů týmu s členy ODS se bude odehrávat na různých stranických akcích, tou první podle Frélicha bude setkání občanských demokratů s voliči v pátek na Petříně.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz