Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Sobotka vyzval Babiše, ať objasní příjmy. Zadám si audit, řekl šéf ANO

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 164
  • Poslední: 1.2.2017 18:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Čech 1.2.2017 8:23

Pan Sobotka by si měl uvědomit, že zde není od toho, aby kohokoliv vyzýval k objasňování jeho příjmů. Od toho zde máme orgány finanční správy a orgány činné v trestním řízení. Premiér nechť se stará o věci státu a ne nějakého Babiše. Stále více se ukazuje, jak trapnou a závistivou osůbkou pan Sobotka je..Ve své funkci by se měl starat o věci související s řízením státu a ne o nějakou t.zv. volnou soutěž politických stran. Toho on však není schopen a dostatečně to již dokázal. Jen se divím prezidentovi, že jej stále ponechává v jeho funkci. Naštěstí jsou volby za dveřmi a pan Sobotka půjde od válu. Bude mít obrovské štěstí, pokud bude zvolen poslancem.

S. Hammer 1.2.2017 12:11

No ale musíte uznat, že zase tak moc závistivý ten Bohouš není, ze státního rozdává jako vzteklý... lůze.

M. Jandáková 1.2.2017 18:21

Panu Sobotkovi bych položila jedinou otázku:

PROČ jste vstupoval do politiky?

S. Panza 1.2.2017 8:05

Jen další zametání stop a oblbování!

Ty audity zcela nepochybně prokáží, že Babiš za ty léta vydělal dostatečnou sumu a řada zdejších tvorů bude hýkat blahem.

Ale ve skutečnosti audit zaměřený jen na příjmy nedokáže nic. To by platilo jen v případě, že Babiš tyto příjmy nechával ne svých účtech či jiných likvidních aktivech takže se mu podařilo naakumulovat tu potřebnou 1,5 miliardy, aby v daný okamžik mohl za ty dluhopisy zaplatit. To je ve skutečnosti málo pravděpodobné Babičš nepochybně dost utrácel, investoval atd. Je velmi málo pravděpodobné, že by na svých účtech držel stále přes miliardu korun.

Takže, aby ty audity měly smysl, musely by se auditovat i výdaje a hlavně peněžní toky, které by prokazaly zda měl Babiš dostatek hotovosti na zaplacení.

Mnohem průkaznější by bylo, kdyby Babiš ukazal výpisy za svých bankovních účtů, které by prokázaly, že Babiš ty dluhopisy skutečně koupil ze svých soukromých financí a že nešlo jen o fiktivní účetní operaci.

S. Panza 1.2.2017 8:24

Výpisy z účtů dokládajících převod z Babišových soukromých účtů na účet Agrofertu lze získat během jednoho dne a za pár korun!

Proč to Babiš neudělá? Došlo vůbec k té platbě? Na to by měli směřovat otazky

Ale takový AUDIT to zní dobře a dokonce DVA AUDITY tím lépe. Nicméně to, že Babiš volí tuto komplikovanou dlouhou cestu svědčí spíše o tom, že má co maskovat.

Vážení naivové co adorujete Babiše, kdy konečně pochopíte, že Babiš nešel do politiky nešel proto, aby pomohl vám ale především, aby pomohl Babišovi a pak Babišovi a dále také Babišovi....

Všimněte si, že Babiš se svým dvorním žehličem Faltýnkem udělali vše proto, aby jim zůstalo politické krytí.

Je to známý proces, kdy rychle zbohatnuvší přecházejí do politiky. Typický příklad je rodina Kennedyů: nadělali prachy prodejem alkoholu za prohibice a pak to politicky pokryli a stali se váženými.

Babiš nadělal prachy na českém klondaiku a nyní má skvělou pozici jako ministr financí. Opravdu čekáte, že finančáci něco vyšetří?

S. Hammer 1.2.2017 12:20

Prosím vás, komu toto píšete? :-D tady 90% diskutujících vůbec nechápe, co vy dva říkáte, pro ně 3/4 výrazů jsou španělská vesnice. Že je Babiš zloděj jaksi, jak sami vidíte, buď srašné části obyvatelstva není jasné, nebo spíše, zloděje Češi tolerují, jsou jedním z nich.

P. Čech 1.2.2017 8:27

Výpisy ze svých účtů je kdokoliv povinen předložit pouze orgánům finanční správy a nebo soudu. Určitě není nikde psáno, že by kdokoliv, pana Babiše nevyjímaje, musel předkládat své výpisy z účtů nějakému Sobotkovi, o panu Panzovi nemluvě.

S. Hammer 1.2.2017 6:07

Přesně: szyl Zemna, Sobotka a všechna levicová netáhla včetně novinářů: zásadně vždy tlačí na lidskou závist, jako Marx, který z ní udělal ideologii. Primitivů schopných závidět někomu že má, je vždy nadbytek a tato prostá finta zajistí vždy spolehlivě dostatek voličů - tupounů. Tak jesliže se Babiče nedá zbavit jinak, začne se všem předhazovat, že má stamiliony, které nabyl kdoví jak...

Proti tomu nic, ale ani jeden český ani slovenský milionář z devadesátých let nepřišel ke svým penězům legální cestou, ani jeden. Ale to je problém celé společnosti, která tohle dopustila, takže co chce dnes kdo řešit?

P. Čech 1.2.2017 8:30

Málokdo chce něco řešit. Stačí se podívat na zdejší "příspěvky". Většina chce jen nadávat, být sprostá a hulvátská. Takto si totiž mnozí představují diskusi.

S. Hammer 1.2.2017 12:10

A proč by si nezanadávali? To je snad zakázané? Jinak že chce něco řešit a že to umí v tom je sakra velký rozdíl a další ještě je, že i když chce a umí, tak nemůže, protože bojuje proti mafii, kterou celá společnost trpí. A jsme zase u jádra problému: nefungující policie, která by se pošlapala po komkoliv systémem padni komu padni. Kdo to chce a trpí? No celá společnost. Nemá svého ochránce, nechce svého ochránce, tak kua co chce?

M. Michal 31.1.2017 23:39

Babiš vyzval všechny okolo ať zveřejní příjmy i majetky (metoda chyceného zloděje při činu, který křičí, že přece jiní určitě také kradou). Sobotka zveřejňuje svá majetková přiznání od roku 97, podle Babiše to nestačí. Pokud vím, tak jediná nesrovnalost v této oblasti bylo našetření z náhrad na byt. Možná by si měl Babiš zjistit, kolik má Sobotka let a že v počátku 90. let byl student.

S. Hammer 1.2.2017 6:14

Omyl, Babiš příjmy doloží, ten zbytek velmi těžko, lépe řečeno až na výjimky nikdo. Babiš to nakradl v době, kdy se kradlo díky Havlovi a Klausovi beztrestně - čili pro slabší duchem to nebyla krádež, ale privatizace. A celý národ u toho hýkal spokojeností.

Z. Myloš 1.2.2017 7:12

Omyl celý národ ne. Ovšem jako vždy byli jsme převálcování lůzou která slyšela na Kikinovy kecy že za tři roky bude marka za 5 korun. Nikdo z nich nemohl tušit že za pět korun bude marek pytel a my budeme ve stejné řiti jako za komanču.

P. Čech 1.2.2017 8:43

"Byli jsme"? Kdo to je ti "my"? Snad ne Vy, pane Myloši a Vaše samozvaná t.zv. elita? Asi máte na mysli skutečnost, že u nás existuje cca 1000 lidí předurčených někým k ovládání ostatní lůzy. Uvědom te si ovšem, že této lůzy je v ČR cca 9 999 000.

S. Hammer 1.2.2017 12:21

Myloš, typický mudrlant a chytrolín po boji, který všecko věděl.

S. Hammer 1.2.2017 12:05

Jo, pan Myloš všecko věděl dopředu, asi Myloš Libuše a kámoši mu říkají "kněžna". S takovými kecy můžete přesvědčovat děcka v mateřské školce, prosím vás.

P. Čech 1.2.2017 8:39

Podle toho, co však předvádí, toho asi moc nenastudoval. Každopádně ovšem nic smysluplného nepředvedl a nic smysluplného nedokázal. Na rozdíl od těch, po kterých chce nějaká majetková přiznání. Raději by se měl zajímat o majetky paní exKalouskové, pana kalouska, Schwarzenberga a mnoha současných či bývalých politiků ODS (Klak, Ježek, Stráský, Tlustý, Kočárník, Čermák a mnozí další) Tito totiž nikdy žádné majetkové přiznání nikomu neukázali, nepodnikali a z příjmů poslanců či ministrů by ke svému majetku asi nepřišli. Tady je zakopaný pes.

K. Krejčů 31.1.2017 23:31

"Psi štěkají, leč karavana kráčí dále" (arabské přísloví). Porazit ANO bude asi složitšjší, než vypustit pár výkřiků. Rozhodují činy, a ty se panu Babišovi daří. Pánové by si měli uvědomit, že si to prohráli už dříve - pan Babiš má pravdu, když řekl, že ONI jej stvořili.

Z. Svoboda 31.1.2017 23:26

Hon na Babiše, se nakonec obrátí proti jeho strůjcům,Bude do podzimu veselo.

Z. Myloš 31.1.2017 21:36

buresi estebe už nema takovou moc zakryvat zlodejiny svých agentu jak tomu bylo za komunistu

P. Min 31.1.2017 21:47

Nevys'iluj tady. Ze si chces pod sebou podrezavat vetev je mozna sympaticke, ale uz tim neotravuj okoli.

S. Hammer 1.2.2017 6:10

No problém je, že ta StB, aneb podpostelové univerzální zaklínací strašidlo primitivů, za 95% činů, který jí tupci předhazují, nemohla a samořejmě tupci nejsou schopni ani zjistit, kde je problém. StB za kounistů zlodějiny nezakrývala pane Myloši, ona se zlodějinama totiž ani nezabývala, rohlíky se u vás možná prodávají v železářství, ale jinde už ne.

J. Husařík 31.1.2017 21:08

Proč už konečně nezavedou plošně majetkové přiznání. Myslím si, že by jsme pak nemuseli mít ani žádné EET. Byl by konec hádek. Prostě kde jsi to vzal, když jsi neměl příjem a neplatil jsi daně? Zabavit a vyřízeno. Ale poslanci, tedy alespoň někteří, se toho bojí jako čert kříže, přitom by to mnohé vyřešilo.

V. Kotas 31.1.2017 21:30

Také na to dojde. Jde jen o ten datum, od kdy ? Zřejmě by to mělo být od 1. 1. 1990

L. Boháč 31.1.2017 22:44

Ano dojde, ale až bude vše promlčené!

S. Hammer 1.2.2017 6:15

To byl asi nejslabší příspěvek od Vás co to jste. Kapr si sám vypustí rybník, to ano!

S. Hammer 1.2.2017 6:12

Co je to za otázku? Jak chcete zavést plošné majetkové přiznání, když nemáte jak doložit, že jste majetek nabyl legálně? Jste blázen nebo co? Víte v jakém žijete vůbec státě? Máte pocit, že si kapři sami vypustí rybník?

J. Husařík 1.2.2017 7:18

Tak by to chtělo jiné poslance. Podle mne majetková přiznání pro všechny občany od 18 let a v případě, že někdo napíše majetek na nezletilého, tak i v tomto případě, by možná nevyřešilo úplně vše, ale byla by to doslova revoluce. Už by se nedal majetek odklánět kamkoli. A to, i kdyby se za minulostí udělala tlustá čára.

S. Hammer 1.2.2017 12:07

Znovu: proč by si kapři vypouštěli svůj rybník? Copak nechápete, že v tom rybníku se mají sakra dobře na úkor nás všech? "Nejsme jako oni, nejsme jako oni!" Ano, to nejsme, my jsme volové a je potřeba s námi orat.

M. Jandáková 31.1.2017 20:29

Kdyby noviny zítra přestaly referovat o mezipartajních soubojích, zbyla by politická rubrika prázdná. Mně osobně (jako spousty lidí v mém okolí) toto vůbec nezajímá, zajímám se o to, zda politik něco dělá pro nás, občany, pro naši republiku, alespoň na základě voličské POPTÁVKY! Tento chalan jasně existuje jen pro sebe a pro svou pol. stranu.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...