15. srpna 2012 13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odvolaný šéf CzechInvestu si staví sídlo. Podívejte se

Dům, který si staví Michal Křížek, bývalý ředitel agentury CzechInvest v obci Borek u Staré Boleslavi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům, který si staví Michal Křížek, bývalý ředitel agentury CzechInvest v obci Borek u Staré Boleslavi. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Hacienda v Borku nad Labem nedaleko Staré Boleslavi. Na pozemku 3,5 tisíce čtverečních metrů je například i grilovací dům či jezírko. Podle odhadu realitního experta by vila mohla stát okolo třiceti milionů korun. V Česku to není rarita. Méně obvyklé ale je, že si ji staví státní úředník.

Majitelem je totiž dnes už bývalý šéf státní agentury CzechInvest Miroslav Křížek, kterého v pondělí odvolal ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

ČTĚTE VÍCE:

Křížkovi zlomilo vaz vypsání netransparentní zakázky, která by v důsledku znamenala privatizaci aktivit CzechInvestu při vyhledávání vhodných pozemků a budov pro investory.

Z jakých zdrojů Křížek nemovitost staví, vyvolává otázky. Ačkoli spoluvlastní celkem osm firem, jejich celkový výdělek není slavný. Za rok 2010 totiž dohromady prodělaly půl milionu korun. Křížek ale tvrdí, že má i další příjmy. „Na většinu stavby mám hypotéku a ještě další půjčky, něco málo bylo z úspor, výrazně mi pomohla také rodina,“ uvedl.

 

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?