Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odvolaný šéf Pankráce nastoupil do věznice Vinařice. Řídí ji jeho bratr

Česko

  6:30
VINAŘICE - Exředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava odvolaný kvůli útěku nebezpečného vězně našel bleskově nové angažmá. Jak zjistil server Lidovky.cz, v pondělí nastoupil jako pedagog do věznice ve Vinařicích u Kladna, kterou vede Hadravův bratr Miroslav.

Věznice Vinařice foto: František VlčekMAFRA

„Nastoupil do vinařické věznice na civilní pozici speciálního pedagoga,“ uvedl zdroj z vězeňské služby. Zařízení přitom řídí Miroslav Hadrava, bratr exředitele pankrácké věznice. Informaci potvrdila i sama vězeňská služba. „Splňuje předepsané vzdělání. Je běžné, že příslušníci vězeňské služby po skončení služebního poměru nadále působí v civilních pozicích, kde mohou využít své znalosti a dlouhodobé zkušenosti,“ uvedla mluvčí Hana Löffelmannová.

ČTĚTE TAKÉ:

Zároveň popřela, že by příbuzenský vztah současného ředitele vinařické a bývalého ředitele pankrácké věznice hrál při rozhodování roli. „Na výběr dalšího pracovního zařazení Pavla Hadravy jeho bratr, jakožto ředitel věznice, vliv neměl,“ odmítla mluvčí.

Pavel Hadrava skončil ve funkci ředitele Pankráce po útěku nebezpečného vězně Jana Nováka. Ten podle všeho využil minulé úterý zásadních chyb vězeňské eskorty a uprchl z Thomayerovy nemocnice v pražské Krči, kde se léčil kvůli onkologickému onemocnění. Podle informací serveru Lidovky.cz však byla událost  pouze poslední kapkou. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) měla na Hadravu kvůli řadě problémů spadeno již déle.

PSALI JSME:

Nedávno se například na veřejnost dostala informace o vězni, který na Pankráci šikanoval dalších 20 odsouzených. Jednoho měl dokonce znásilnit. Server Lidovky.cz informoval také o konfliktu řidiče-zabijáka Marka Půčka a bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Půček hrozil lékaři smrtí kvůli ztracenému dopisu. Věznice tehdy incident popřela. V neposlední řadě mohl hrát v Hadravově odvolání roli fakt, že je považován za člověka blízkého Petru Dohnalovi, jehož Válková letos v dubnu odvolala z pozice ředitele Vězeňské služby. Exšéf věznic kvůli tomu ministryni žene k soudu

Kvůli útěku minulý týden skončil i ředitel odboru vězeňské stráže generálního ředitelství Vězeňské služby Petr Vlk. Jak ale informoval deník Právo, povede největší věznici v Česku v Plzni na Borech.

Policie zveřejnila novou podobu uprchlého vězně. Ostříhal si vlasy

Hledaný vězeň Jan Novák s delšími vlasy a vousy.

Novák odsouzený za brutální loupeže utekl zřejmě kvůli zásadnímu pochybení dvou členů vězeňské stráže. Jeden z nich měl být v době útěku na toaletě, druhý zase údajně hrál hry na telefonu. Oba jsou postaveni mimo službu, policejní inspekce je kvůli útěku obvinila. Odmítla však popsat, z jakých trestných činů.

Vězně se zatím policii nepodařilo chytit, pravděpodobně si změnil podobu a je možné, že zmizel v zahraničí. Novák si za mřížemi odpykával sedm a půl roku za loupež a ohrožení pod vlivem návykové látky. Loni v září se ale na podmínku dostal na svobodu, kde se ale příliš neohřál. V březnu ho kvůli sérii loupeží policie opět zadržela, soud ho za ně poslal do vězení na osm a půl roku. Novákovi se stal osudný návrat pro peníze z Velké Británie. Policejní komando ho překvapilo hned v Rozvadově. 

Autor:

Mohlo by vás zajímat