Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
9. ledna 2016 11:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odvolat stíhaného šéfa Horské služby? Počkáme, reaguje ministerstvo

Náčelník Horské služby Jiří Brožek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náčelník Horské služby Jiří Brožek. | foto: MAFRA

PRAHA Stíhaný šéf Horské služby Jiří Brožek se o svoje místo bát nemusí. Tedy alespoň prozatím. Ministryně pro místní rozvoj ani dozorčí rada ho odvolat nehodlá. Vyčkají až na výsledky policejního vyšetřování. Brožek čelí obvinění z dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie.

Ministerstvo pro místní rozvoj, pod nějž Horská služba spadá, argumentuje, že nedisponuje detaily k případu. „Stejně jako správní a dozorčí rada Horské služby, bylo náčelníkem Horské služby v říjnu loňského roku stručně informováno o trestním oznámení. Nyní musíme vyčkat na výsledky šetření policie, ctíme presumpci neviny. Jako zakladatel této organizace budeme vývoj kauzy velmi pečlivě sledovat a pak přistoupíme k případnému řešení,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí ministerstva Veronika Vároši.

Stejný postoj zaujímá i dozorčí rada Horské služby, jejíž předseda Lukasz Kryński pracuje jako ředitel odboru kabinetu ministerstva pro místní rozvoj. Další členka dozorčí rady Horské služby Lenka Deverová obvinění Brožka odmítla blíže komentovat.

Potvrdila pouze, že o obvinění ví. „S ohledem na zákonnou povinnost mlčenlivosti členů dozorčí rady a probíhající vyšetřování se ve věci dále nebudu vyjadřovat,“ reagovala Deverová na dotaz serveru Lidovky.cz.

Není tak ani jasné, zda rada o případu jednala. „Já k tomu nebudu nic říkat, musíte se obrátit na našeho tiskového mluvčího,“ odmítl její další člen Michal Klimeš.

Obvinění se má týkat vyplácení odměn z dotačních peněz, Brožkův advokát Filip Svoboda ale mluví o pouhé administrativní chybě. Na nesrovnalosti podle informací serveru Lidovky.cz upozornila kontrola Horské služby.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...