Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okamura: Matky s nízkým intelektem přivádí na svět generaci parazitů

Česko

  10:30
PRAHA - Senátor Tomio Okamura kritizuje sociální systém, který podle něj ožebračuje chudé a cíleně vychovává z lidí lenochy a podvodníky a učí je parazitovat na systému. V článku si pomáhá citáty amerického sociologa Charlese Murraye, který se věnoval problematice začleňování černochů do americké společnosti.

Tomio Okamura foto: ČTK

Sociální systém prý menšiny využívají čistě pragmaticky, dělají to, co jim dovolí. Podle Okamury je český v mnohém podobný s tím americkým. Problémem obou je využívání sociálních dávek: "Matky, které by jinak děti neměly, rodí stále dokola a berou děti jako výdělečný byznys. Nejvíce ovšem rodí matky s nízkým intelektem, bez pracovních návyků a přivádí na svět a vychovávají další generaci parazitů," odkazuje Okamura na Murayovy práce.

Nezaměstnanost podle Okamury není výhradní vinou společnosti. Naopak zdůrazňuje osobní invenci a píli. Rasismus, který zažil v Japonsku i České republice na něj prý měl pozitivní účinek. "Neuzavřel jsem se do nějaké své míšenecké komunity a nezačal žít na úkor nenáviděné většinové společnosti. Nekradl jsem víka od kanálu, ale šel jsem studovat," píše ve svém blogu.

ČTĚTE TAKÉ

Sociální programy pro chudé a menšiny podle Muraye rozestupy ještě zvětšují, a tak jsou rozdíly mezi bílými a černými ještě markantnější. Okamura v této Murayově myšlence spatřuje paralelu ke stavu v české společnosti: "Skutečnost je opačná, krutá a nekorektní – tím, že se ve škole snažíme udržet ty, co by před lety byli vyloučeni nebo přeřazeni na "zvláštní" školu, tím ničíme celý systém. Snižuje se kvalita vyučování - za cenu toho, že ve škole udržíme jednoho "nepřizpůsobivého" studenta ničíme budoucnost všem ostatním a snižováním hranic kvality, ale také disciplíny potřebné pro učení i práci vyrábíme další nepřizpůsobivé," píše Okamura.

"Dvacetiletý fracek nemá na pracáku co dělat"

Východisko z krize sociálních systémů spatřuje Okamura ve změně přístupu. Solidarita je podle něj nutná, ale má své meze: "Chudým a lidem v nouzi se má pomáhat - to platí na sto procent. Ale jen těm, kteří si nemohou pomoci sami. Dvacetiletý fracek nemá na pracáku co dělat. Ať už má vysokou nebo základku, může vždycky míchat maltu v létě na stavbě, nebo sázet stromky třeba v lese, kdekoli, kde je stále dost a dost práce. Musí se naučit vzít i špatně placenou dřinu. Když tu je práce pro Ukrajince, najde se jí bezesporu dost i pro Čechy, Moraváky i Romy."

Okamura sám prý na svých rodičích neparazituje, naopak jim finančně pomáhá: "Musím říct, že se mi ani nechce věřit, že tu jsou statisíce mladých lidí, kteří parazitují i na svých rodičích - nechají se jimi živit i v dospělosti. Hanba by mě fackovala vytáhnout ze své maminky nebo tatínka byť jen jedinou korunu - naopak mám za samozřejmost, že část svého platu jim posílám," uvádí dále Okamura v reakci na české sociální cítění.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...