Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okamura narazil. Praha 6 mu zatrhla stavbu netypického domu

Česko

  17:46
PRAHA - Stavební úřad a komise územního rozvoje Prahy 6 neschválily výstavbu netypického rodinného domu, který chtěl nedaleko Ladronky postavit šéf Úsvitu Tomio Okamura. Informaci sdělil mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit přímé demokracie foto: MAFRA - Dan Materna

Dům skládající se z několika tubusů různých výšek a průměrů podle úřadu nesplňuje podmínky pro výstavbu rodinného domu v dané lokalitě.

Tomio Okamura předložil úředníkům k posouzení architektonickou studii už vloni. Nejprve ji odmítl stavební úřad. V úterý rozhodnutí potvrdila i komise. "Jedná se o návrh třípodlažního domu nesplňující charakter rodinného domu ve smyslu vyhlášky o obecných technických požadavcích na výstavbu v hlavním městě Praze, která říká, že rodinný dům může mít nejvýše dvě nadzemní podlaží," uvedl Halmoši.

Ulice Nad Tejnkou v Praze 6, kde si chce postavit dům Tomio Okamura.

Ulice Nad Tejnkou v Praze 6, kde si chce postavit dům Tomio Okamura.

Šéf opozičního Úsvitu chtěl dům postavit na pozemku v ulici Nad Tejnkou v Praze 6. V reakci na sdělení Prahy 6 Okamura řekl, že posuzujícím orgánům nebyly v projektu jasné jen některé záležitosti, jako kde bude podkroví, zda bude dům stát v dostatečné vzdálenosti od chodníku či od hranice pozemku.

"To jsou technické věci, které se budou nadále diskutovat a nic zamítnuto nebylo," tvrdí politik. Územní rozhodnutí na stavbu rodinného domu na jeho pozemku úřady podle něj vydaly už dávno a v současnosti se řeší jen rozměry zamýšleného domu.

"Teď se bude dokládat to, co jim přesně není jasné, ale stavbě rodinného domu tam nemůžou zabránit," prohlásil Okamura.

Autoři: ,

Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem
Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem

Mleté maso propracujeme rukama, dochutíme pepřem, solí a mletou paprikou. Důkladně vmícháme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme odležet v chladu.