Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okamura narazil. Praha 6 mu zatrhla stavbu netypického domu

Česko

  17:46
PRAHA - Stavební úřad a komise územního rozvoje Prahy 6 neschválily výstavbu netypického rodinného domu, který chtěl nedaleko Ladronky postavit šéf Úsvitu Tomio Okamura. Informaci sdělil mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit přímé demokracie foto: MAFRA - Dan Materna

Dům skládající se z několika tubusů různých výšek a průměrů podle úřadu nesplňuje podmínky pro výstavbu rodinného domu v dané lokalitě.

Tomio Okamura předložil úředníkům k posouzení architektonickou studii už vloni. Nejprve ji odmítl stavební úřad. V úterý rozhodnutí potvrdila i komise. "Jedná se o návrh třípodlažního domu nesplňující charakter rodinného domu ve smyslu vyhlášky o obecných technických požadavcích na výstavbu v hlavním městě Praze, která říká, že rodinný dům může mít nejvýše dvě nadzemní podlaží," uvedl Halmoši.

Ulice Nad Tejnkou v Praze 6, kde si chce postavit dům Tomio Okamura.

Ulice Nad Tejnkou v Praze 6, kde si chce postavit dům Tomio Okamura.

Šéf opozičního Úsvitu chtěl dům postavit na pozemku v ulici Nad Tejnkou v Praze 6. V reakci na sdělení Prahy 6 Okamura řekl, že posuzujícím orgánům nebyly v projektu jasné jen některé záležitosti, jako kde bude podkroví, zda bude dům stát v dostatečné vzdálenosti od chodníku či od hranice pozemku.

"To jsou technické věci, které se budou nadále diskutovat a nic zamítnuto nebylo," tvrdí politik. Územní rozhodnutí na stavbu rodinného domu na jeho pozemku úřady podle něj vydaly už dávno a v současnosti se řeší jen rozměry zamýšleného domu.

"Teď se bude dokládat to, co jim přesně není jasné, ale stavbě rodinného domu tam nemůžou zabránit," prohlásil Okamura.

Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat