Diskuse k článku: Okamura nebude kandidovat do europarlamentu. Vnitro zpochybnilo, že by mohl přenechat mandát jinému

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 20.3. 2019 7:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kotala 19.3.2019 14:06

Drží kasu SPD. Pseudo radami, režiemi, studiemi, projekty ji vysává.

J. Šejnoha 20.3.2019 7:58

Totéž lze snadno napsat o vedení kterékoliv politické strany či hnutí. Těžko ale dokázat.

Rozhodující je politický program jeho propagace a realizace.

S. Trolljegeren 19.3.2019 13:03

Nemůžu se dočkat, až Pitomio konečně zmizí ze scény ;-D

:.

Zbude po něm pachuť a hořká vzpomínka asi jako na Konvičku ;-D

P. Veselý 19.3.2019 12:28

SPD obecne podporuji, ale pod vedením socialisty Davida? To né... Takže paní Samková.

S. Trolljegeren 19.3.2019 12:31

No TVL ;-D

J. Šejnoha 20.3.2019 7:34

Rozhodující je pronárodní orientace.

David je navíc inteligentní, poctivý a rozumný socialista.

P. Čech 19.3.2019 12:04

Celá tato situace se mi jeví jako odporná, naprosto "volná" soutěž politických stran a hnutí, ve které je dovoleno vše. Catch as catch can! Nic jiného to není. Dokonce mám podezření, že zde opět hrají svou roli peníze a nebo slib jiných prebend ze strany politických stran. Nebylo by to poprvé, kdy politické strany sáhly k tak ohavnému činu. Bohužel, ona soutěž je opravdu naprosto volná a je v ní dovoleno naprosto vše.

A. Fafejta 19.3.2019 12:12

Vadí Vám to, že Okamura chtěl kandidovat i když nechtěl do europarlamentu a mandátu by se hned vzdal ve prospěch jiného kandidáta za SPD? Nebo Vám vadí, že to podle vnitra není proveditelné, neboť to pravidla nedovolují?

P. Čech 19.3.2019 12:37

Jaká pravidla máte na mysli? Konkrétně, prosím. Do europarlamentu jsou voleny politické strany a ne přímo kandidáti. Zvolený europoslanec má tedy pouze přenesený mandát. Přenesený na něj politickou stranou a nebo hnutím. Sice mi není jasné, proč Okamura hodlal kandidovat, když nechtěl být europoslancem, ale budiž. Opravdu by mne však zajímalo, na základě jakého zákona a konkrétního paragrafu to není proveditelné, jak tvrdí ministerstvo vnitra. Když je možno vyloučit ze strany člověka, který získal o 10 000 více preferenčních hlasů, než je vůbec členů této strany, proč by nebylo možno se vzdát mandátu ve prospěch jiného kandidáta.

A. Fafejta 19.3.2019 12:45

To já také nevím. Třebas SPD tu zprávu z vnitra okomentuje a rozvede.. Jste si jistý, že do europarlamentu volíme strany a ne kandidáty? Proč by pak strany vytvářely kandidátky a Okamura z posledního místa uvažoval o tom, že když bude mít hodně preferenčních hlasů, že bude zvolen, ale mandátu se vzdá? To mi nějak neštimuje.

P. Čech 19.3.2019 16:14

Jsem si jistý. Proč strany vytvářejí kandidátky? To je mi také záhadou. Celý náš volební systém podle zásad poměrného zastoupení je totiž nedemokratický, protože se nakonec vůbec neví, kdo je tím zástupcem občanů. Je to zvolený kandidát? Není. Je totiž zástupcem své strany či hnutí. Je to zvolená strana či hnutí? Není, protože ta téměř nikdy nemůže zastupovat demokratickou většinu lidí. Systém preferenčních hlasů je jen úlitbou pro hlupáky, kteří věří, že křížkováním a nebo kroužkováním něco změní. Viz Václav Klaus ml. Ve volbách dostal 22 614 preferenčních hlasů, což je o cca 10 000 více než má celá ODS členů. A k čemu mu to bylo? Vyloučili jej ze strany. Takovéto veletoče provádějí v rámci volné soutěže naše strany. Všechno je to vinou špatné ústavy a celkového socanskoanarchistického politického systému.

A. Fafejta 19.3.2019 11:07

Zvláštní strategie - osobně kandidovat, ale nechtít osobně vyhrát.. Syndrom hnutí jednoho muže?

J. Nový 19.3.2019 11:50

Tuto "zvláštní strategii" používají i mnozí třeba v komunálních volbách. Nasadí známnou osobnost a ta v případě zvolení odstouí. O tom jste ještě neslyšel? Nevím jak se nazývá tento syndrom.

A. Fafejta 19.3.2019 12:09

Ještě jsem o tom neslyšel. :) V případě, že ta strana či hnutí neoznámí tento záměr předem, nebál bych se tomu říkat podvod na voličích. ;) A v případě SPD to na mne působí jako zpráva: "Nemáme moc dobré kandidáty a tak kandiduje i předseda, který ale mandát přenechá někomu jinému."

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...