Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okamura přišel o svůj kanál na YouTube, podle šéfa SPD jde o cenzuru a nastupující totalitu

Česko

  16:11aktualizováno  16:42
PRAHA - Předseda SPD Tomio Okamura v pátek přišel o svůj původní kanál na serveru YouTube. Důvodem podle něj bylo, že na něm zobrazoval kriminální činy páchané migranty v Evropě. Okamura to oznámil na svém facebooku, kde mu z podobných důvodů hrozí zrušení jeho profilu.

Tomio Okamura foto: ČTK

Pravidla YouTube podle webu zakazují zveřejňovat videa s násilnými nebo krutými záběry, jejichž záměrem je především šokovat, vyhledávat senzaci nebo které jsou samoúčelné. Podobně pravidla Facebooku mimo jiné zakazují šířit informace nezákonné, zavádějící, diskriminující nebo podvodné.

„Jsme svědky tvrdé cenzury a nastupující totality,“ uvedl Okamura ke krokům obou sociálních sítí. Tvrdí, že YouTube jej cenzuroval kvůli tomu, že nesouhlasí s nelegální migrací, islamizací a s politikou EU a upozorňuje na nebezpečí, která to přináší. Zároveň oznámil, že si založil kanál nový.

„To, že mi YouTube zrušil můj původní kanál, kde jsem zveřejňoval necenzurované informace, považuji za hrubý útok na svobodu slova, útok na základní občanské svobody dané Listinou práv a svobod a za porušení volné soutěže politických stran daných ústavních pořádkem ČR,“ dodal.

Předsedu opoziční SPD na Twitteru podpořil i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Jde o cenzuru a pošlapávání svobody slova. Nová totalita pod ideologickou a fluidní zástěrkou “boje s nenávistí” nenávistně zakazuje nepohodlné názory,“ napsal Ovčáček. Je pikantní, že ke zvýšeným útokům na svobodu dochází v čase, kdy do kin zamířil film Havel...,“ dodal prezidentův mluvčí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!