15. května 2019 12:11, aktualizováno  12:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Okamura vystoupí na Salviniho mítinku v Miláně. Jde o poslední akci SPD před eurovolbami

„Česká republika na 1. místě. Společně proti diktátu EU,“ hlásají billboardy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Česká republika na 1. místě. Společně proti diktátu EU,“ hlásají billboardy... | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se v sobotu zúčastní mítinku šéfa italské protiimigrační strany Liga a vicepremiéra Mattea Salviniho v Miláně. Na akci vystoupí zástupci evropských nacionalistických stran včetně předsedkyně francouzského Národního sdružení Marine Le Penové nebo Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

Ve středu o tom informovala mluvčí SPD Barbora Zeťová. Jde o poslední akci, které se zúčastní hnutí SPD v kampani do eurovoleb.

Demonstraci proti
Zleva Tomio Okamura (SPD), Marine Le Penová (francouzské Národní sdružení) a...

Salvini v Miláně pořádá závěrečný předvolební mítink stran a hnutí, které jsou sdružené v politické frakci Evropa národů a svobody (ENF). Okamura na akci vystoupí se svým projevem. „Očekává se vysoká účast příznivců vlasteneckých stran a hnutí z celé Evropy, kteří vyjadřují podporu politickému programu vlasteneckých stran frakce ENF,“ uvedla Zeťová.

Do frakce, jež odmítá migrační politiku Evropské unie, patří SPD, Národní sdružení, Liga, nizozemská Strana pro svobodu nebo belgická strana Vlámský zájem. „Vlastenecké strany a hnutí Evropy včetně SPD prosazují nahrazení současné Evropské unie novou formou spolupráce národních států Evropy,“ doplnila.

Na konci dubna se podobný mítink uskutečnil v Praze. Představitelé evropských nacionalistických stran, například Le Penová nebo Geert Wilders z Nizozemska, podpořili kampaň SPD pro volby do Evropského parlamentu, které se v Česku uskuteční 24. a 25. května. Na akci se pak střetli příznivci a odpůrci hnutí. Salvini tehdy poslal krátkou videozdravici.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!