Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okrádala muže. Pipka23 půjde na tři roky do vězení

Česko

  14:38
BRNO - Brněnský krajský soud v odvolacím řízení potvrdil trest tří let vězení s podmíněným odkladem na pět let pro pětadvacetiletou Anetu Florovou alias Pipku23.

Aneta Florová alias Pipka23 foto: ČTK

Na internetu se pod přezdívkou Pipka 23 seznamovala pod příslibem trvalého partnerského vztahu s muži, půjčovala si od nich peníze, které jim nevracela. Způsobená škoda se odhaduje na 700.000 korun. Dívka se seznamovala s muži na serveru www.stesti.cz. Vystupovala na internetu jako Petra z Rajhradu. Poté, co se s některým z mužů seznámila na webu, dala si s ním v Brně schůzku.

Při druhém setkání se svěřila, že jí scházejí peníze na koupi bytu. Obvykle šlo o částku okolo 200.000 korun. V jednom případě o sobě novému příteli dokonce tvrdila, že je policistka.

Všechno si vymysleli, říká Pipka23
Muže, s nimiž se takto seznámila, byla schopna podle kriminalistů přesvědčit, aby si kvůli ní vzali úvěr. Tím celý vztah skončil. Když se pak nový partner domáhal dalších schůzek a vrácení peněz, dočkal se jen četných výmluv. Florová vinu popírá. Tvrdí, že všechno si její zhrzení milenci jen vymysleli, aby ji poškodili. Proto se proti verdiktu městského soudu odvolala k brněnskému krajskému.

"Odvolací soud nenalezl v kauze žádné nesrovnalosti, proto původní verdikt ve věci potvrdil," řekl soudce Vlastimír Čech.

Tím ale trestní stíhání pro Florovou nekončí. Brněnský městský soud se nyní zabývá dalšími podvody se škodou 800.000 korun, které podle policie spáchala. Mezi oběťmi nejsou jen podvedení zájemci o seznámení, ale i další lidé, od nichž si půjčovala peníze. V tomto druhém procesu již ženě hrozí nepodmíněný trest.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat