Olomouc zahanbila Skoty před jejich publikem

VADÚZ/ABERDEEN Postup mají téměř na dosah. V úvodních zápasech 3. předkola Evropské ligy se českým týmům povedlo přivézt nadějné výsledky ze hřišť soupeřů. Fotbalisté Liberce vybojovali šťastnou výhru 1:0 v lichtenštejnském Vadúzu a Sigma Olomouc senzačně deklasovala 5:1 skotský Aberdeen na jeho půdě. Lichtenštejnský Vadúz se prezentoval bojovnou a agresivní hrou. Proto si Severočeši velmi cenili těsné výhry, kterou jim před odvetou zajistil navrátilec do sestavy útočník Jan Blažek. Liberecký kouč Ladislav Škorpil přiznal, že jeho tým stálo utkání hodně sil. „Byl to nesmírně obtížný zápas. Nám se jenom podařilo z jedné situace zhodnotit útočnou snahu v cenný gól,“ pochvaloval si Škorpil.

Z konečného výsledku měl radost, ale dvojzápas ještě nepovažoval za rozhodnutý. „Výchozí pozice je pro nás výhodnější, protože soupeř u nás musí vyhrát. V žádném případě ho ale nemůžeme podcenit,“ dodal Škorpil.

Ještě blíže postupu má však Sigma Olomouc. Ve Skotsku fantasticky rozdrtila Aberdeen. Domácí totiž drželi tempo a krok jen v úvodní hodině. V závěrečných šestadvaceti minutách je soupeř zničil čtyřmi góly, Bajer k tomu ještě nastřelil břevno. Sigma se na ostrovech domácího celku nezalekla. Když Sigma přečkala nejkrušnější čtvrthodinu na začátku druhého poločasu, vrátila úder a vstřelila Aberdeenu dva smrtící góly. Skotský soupeř se už nevzchopil. Poslední minuty odehrál na náhodu, podrážděně a přes řadu nakopávaných míčů, zatímco moravský klub v klidu kombinoval a koncovku proměnil ve střeleckou exhibici.

České výsledky úvodních utkání 3. předkola Evropské ligy: FC Vadúz - Slovan Liberec 0:1 (43. Blažek), FC Aberdeen - Sigma Olomouc 1:5 ( 23. Mulgrew - 18. Hubník, 65. Bajer, 69. Petr, 83. Ordoš, 90. Hořava).