Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Omlouvám se, řidičák samozřejmě nemám, promluvil policista k nabourání 51 aut

Česko

  11:05aktualizováno  14:12
PRAHA - Policista Karel Kadlec se omluvil za demoliční jízdu, při níž opilý na pražských Vinohradech zdemoloval 51 vozů. Bývalý vysokoškolský učitel přislíbil, že dvoumilionovou škodu se pokusí uhradit. Omluvil se i kolegům z policejního sboru.

Policejní důstojník Karel Kadlec. foto: iDNES.tv

„Dovolil bych si zatím jen krátce prohlásit, že nic z toho, co se stalo, jsem neudělal úmyslně. Naopak toho velmi lituji a jako člověk se hluboce stydím,“ napsal serveru Aktuálně.cz.

Kadlec v dalším prohlášení pro ČTK uvedl, že si uvědomil závažnost svého jednání při policejním zákroku. Kvůli prověřování případu se nechce vyjadřovat k tomu, co jeho jednání předcházelo. „Takové informace by ohrozily prověřování a následné vyšetřování a byly by neférové vůči vyšetřujícím orgánům,“ sdělil Kadlec.

Omluvil se také kolegům policistům a je připraven přijmout odchod z policejního sboru. „Odchod od policejního sboru mne bude nesmírně mrzet, jsem si však vědom nevyhnutelnosti tohoto následku,“ doplnil Kadlec

Kadlec může mít zbraně, varovala Policejní akademie. Policie ale k dalšímu postupu mlčí

Kadlec řádil v úterý v podvečer poblíž svého bydliště. Vozem Jeep Grand Cherokee poničil desítky zaparkovaných vozů, pozdější zkouška ukázala přes jedno promile alkoholu v krvi, jen náhodou se nikomu nic nestalo.

Svědci navíc reportérovi serveru Lidovky.cz popsali, že policista podle nich najížděl do zaparkovaných vozů cíleně. Kadlec nyní přiznal další prohřešek. „Řidičský průkaz samozřejmě nemám,“ uvedl.

Škodu za Kadlece zaplatí Česká kancelář pojistitelů, policista totiž neměl zaplacené povinné ručení. Peníze pak po něm hodlá vymáhat. „Rád bych se omluvil všem poškozeným i celému policejnímu sboru a udělám vše pro to, abych vzniklou škodu uhradil,“ dodal.

Nabourané auto policejního důstojníka Karla Kadlece.
Nabouraná auta na Vinohradech.

Loni se Kadlec přitom stejně zachoval na Náměstí Bratří Synků, v krvi měl také alkohol. V souvislosti s nehodami se objevily informace o psychických problémech po rozvodu. Jak navíc informoval server Lidovky.cz, policie dostala informaci, že Kadlec vlastí zbraně. Nechce ale říct, zda mu je po loňské nehodě zabavila. (VÍCE ZDE)

Autor:

Mohlo by vás zajímat