Horký pátek v Praze: pohřeb Gotta, blokády aktivistů a fanoušci

Sledujte živě

23:15
Vážení čtenáři, online zpravodajství k pátečním událostem v Praze právě končí. Situaci v hlavním městě budeme během noci monitorovat a další zpravodajství vám přineseme v ranních hodinách. Server Lidovky.cz bude o posledním rozloučení s Karlem Gottem, které proběhne v sobotu v katedrále svatého Víta, informovat v podobné online reportáží. Za celou redakci Lidovky.cz vám děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek pátečního večera.
23:06
Na konec akce na pražském Žofíně čekají i policisté, kteří se nejspíše těší na to, až bude konec.
Policisté čekají na konec rozloučení s Karlem Gottem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Dan Materna, MAFRA
22:52
Podle zpravodaje serveru Lidovky.cz je situace okolo stadionu bezproblémová. „Za dohledu desítek policistů včetně těžkooděnců se to v klidu rozchází, žádné incidenty jsem nezaznamenal,“ říká redaktor Luboš Jirsa.
22:37
Čeští fotbalisté předvedli skvělý obrat, v Edenu porazili v kvalifikaci na Evropský šampionát Anglii 2:1. Nyní je otázkou, jak nečekanou porážku překousnou fanoušci reprezentace z Britských ostrovů. A jak si to „užijí“ v pražských ulicích.
Čeští hráči se radují z gólu na 1:1, který vstřelil Jakub Brabec (druhý zprava) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
22:31
Policie vpouští po malých skupinách zájemce, kteří ještě stojí na Masarykově nábřeží. Policejní mluvčí Eva Kropáčová uvedla, že tam čeká ještě zhruba 1000 lidí, kteří se s Karlem Gottem chtějí rozloučit. Veřejné rozloučení by mělo podle pořadatelů skončit nejpozději o půlnoci, kdy bude odvezena rakev se zesnulým.
21:55
Policisté na konci zástupu čekajících lidí na mostě Legií. Poté, co byla fronta lidí, kteří se šli rozloučit s Karlem Gottem na Žofín, uzavřena po osmé hodině.
Policisté na konci fronty lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, MAFRA
21:47
Omezení na osobní svobodě 31 osob. Z toho čtrnácti cizinců. Taková byla podle policistů situace několik minut po začátku fotbalového utkání mezi Českem a Anglií. Zůstává otázkou, jestli to bude konečné číslo, nebo po ukončení fotbalového utkání dojde k dalším incidentům.
Někteří fanoušci byli zatčeni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
21:29
Zpěv anglických fanoušků v jedné z pražských ulic.
21:23
Lidé píší své vzkazy určené zesnulému Karlu Gottovi skoro i za tmy.
Lidé píší své vzkazy adresované Karlu Gottovi až do nočních hodin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Tomáš Krist, MAFRA
21:10
Na Pražském hradě se už vše chystá na zítřejší zádušní mši za Karla Gotta.
Na Pražském hradě se už vše chystá na zítřejší zádušní mši za Karla Gotta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Sváček, MAFRA
21:02
Mezitím se lidé neustále chodí loučit s Karlem Gottem k jeho vile na Bertramce.
Rozloučení s Karlem Gottem na Bertramce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  David Neff, MAFRA
20:54
Fanoušci Anglie před začátkem utkání.
20:44
Některé fotbalové chuligány policie zpacifikovala už před výkopem.
K zatýkání některých fanoušků došlo ještě před zápasem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
20:41
Podle mluvčího pražské policie Tomáše Lercha bylo Angličanům prodáno zhruba čtyři tisíce lístků. „Očekávám příjezd zhruba pěti tisíc fanoušků. Během včerejšího dne se na základě informací z hotelů ubytovalo Praze přibližně tři tisíce fanoušků z Anglie. Očekáváme pobyt fanoušků do neděla až pondělní, řekl pro Lidovky.cz a dodal, že i o víkendu policisté budou na chování fanoušků dohlížet.
20:33
Pořadatelé předpokládají, že poslední lidé žofínský palác, kde je rozloučení s Karlem Gottem, opustí kolem půlnoci.
20:29
Takto vypadala situace na Starém Městě zhruba před půl hodinou.
20:23
Fanoušci českého i anglického týmu neustále proudí v malých skupinkách od zastávky tramvaje směrem ke stadionu, informuje redaktor serveru Lidovky.cz.
20:18
V okolí stadionu, kde proběhne utkání mezi Českem a Anglií, zní písně Karla Gotta.
20:07
Kdo nyní nestojí ve frontě, tak už se s Karlem Gottem nerozloučí.
19:52
Fronta na rozloučení se s Karlem Gottem dospěla už na konec mostu Legií.