Poslední rozloučení s Karlem Gottem

Sledujte živě

Zobraz jen:
13:00
Vážení čtenáři, online zpravodajství k sobotnímu poslednímu rozloučení s Karlem Gottem právě končí. Nejbližší rodina a přátele se ještě se zpěvákem rozloučí v motolském krematoriu. Za celou redakci Lidovky.cz vám děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek sobotního odpoledne.
12:54
Předseda sněmovny Radek Vondráček příští týden na sněmovní schůzi navrhne poslancům, aby uctili památku zemřelého zpěváka Karla Gotta minutou potlesku.
12:52
Na zádušní mši nechyběly vdova Ivana, Gottovy dcery Charlotte Ella, Nelly Sofie, Dominika a Lucie a stovky pozvaných hostů. Mezi nimi na zádušní mši byl prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou, český a slovenský premiér Andrej Babiš a Peter Pellegrini, Gottovi přátelé, spolupracovníci, zpěváci, herci, sportovci a další osobnosti veřejného života. Zpěvák zemřel v kruhu své rodiny po těžké nemoci 1. října, bylo mu 80 let.
12:46
Ivana Gottová s dcerami Nellou a Charlotte před katedrálou sv. Víta, Vojtěcha a Václava.
Manželka Ivana Gottová s dcerami | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA
12:45
Následovat bude poslední rozloučení jeho nejbližších v pražském motolském krematoriu.
12:42
Na Hradě zní píseň Srdce nehasnou, kterou Karel Gott nazpíval se svou dcerou Charlotte letos v květnu.
Hradní stráž odnáší rakev, následována nejbližšími zesnulého zpěváka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Růžička, MAFRA
12:31
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katedrálou zní hlas Karla Gotta a píseň Už z hor zní zvon. Jeho rakev vynáší příslušníci hradní stráže.
12:24
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Duchovní z presbytáře a nejbližší Karla Gotta vytvoří čestnou uličku a ostatky Karla Gotta budou vyneseny z katedrály. Znovu zazní i zvon Zikmund.
12:13
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Drž mi místo, mám pro tebe jeden opravdu báječnej židovskej fór,“ vzkázala Gottovi Bohdalová na závěr svého projevu, aby odlehčila atmosféru.
12:08
„Byl neuvěřitelně pracovitý. Vždy k sobě přitahoval celou smečku vynikajících umělců své doby. Muzikantů, zpěváků či herců a samozřejmě i lásek. Byl to nejen velký gentleman, ale i člověk z masa a kostí. Mnohokrát se mýlil, padl a znovu vstal. Mnohokrát naletěl podvodníkům, ale častokrát pomohl potřebným aniž by očekával poděkování,“ říká Bohdalová.
12:06
Mluví herečka Jiřina Bohdalová. „Tenhle přetěžký úkol mi udělil sám Karel. Byl to jeho nápad, abych se s ním loučila právě já. Byli jsme celoživotní kamarádi, blízcí si názorem na život i na legraci.“
12:02
Znovu zpívá Lucie Bílá, tentokrát spolu Vojtěchem Dykem.
11:57
Zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta.
Zádušní mše za Karla Gotta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reprofoto ČT
11:53
Zpívá operní pěvec Štefan Margita a pěvkyně Eva Urbanová.
11:50
Proběhne svaté přijímání. Lidé, kteří nevědí, zda jsou oprávněni k němu jít, se mohou podívat do brožurek.
11:45
V katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava zní Otčenáš neboli modlitba Páně a lidé se zdraví pozdravením pokoje.
11:38
Dvě zdravotní sestry ze Všeobecné fakultní nemocnice přinesly eucharistie. Jde o ženy, které se o Karla Gotta staraly v posledních dnech před smrtí.
11:36
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpívá Lucie Bílá. Šlo o jedno z posledních přání zesnulého Karla Gotta, které se mu nyní splnilo.
11:31
„Modleme se za rodinu našeho zemřelého. Kéž paní Ivana, dcery a všichni, které Mistr nosil ve svém srdci, žijí v naději na shledání,“ žádá Jiří Bartoška.
11:31
„Modleme se za zachování svobody a važme si tohoto vzácného daru,“ říká Havlová.