Protesty a demonstrace na 1. máje

Sledujte živě

Zobraz jen:
22:00
Vážení čtenáři, děkujeme Vám za sledování online reportáže. Loučíme se s Vámi a přejeme hezký zbytek večera.
21:11
V Brně skončil rozpuštěním pochod radikálů a rozcházejí se už i stovky odpůrců, kteří ho po celou dobu blokovali. Na akci dohlížely stovky policistů.
21:06
Policisté v Brně zadrželi při střetech radikálů s jejich odpůrci zatím 6 lidí, dva policisté byli zraněni. Radikálové se po rozpuštění akce rozešli.
20:32
Radikálové v reakci na rozpuštění jejich shromáždění v Brně zapálili pochodně. Tajemník Brna-střed je vyzval, aby je uhasili a místo opustili.
20:23
Tajemník Brna-střed rozpustil shromáždění radikálů v Brně. Blokovali je odpůrci. Navrhl jinou trasu, oni ji neakceptovali. Mohly vzniknout škody.
20:12
Brněnské shromáždění odpůrců radikálů organizátor ukončil, většina antifašistů se ale dál snaží průvod nacionalistů blokovat. Několik lidí zadrženo.
19:45
Těžkooděnci dohlíželi 1. května 2019 v centru Brna na shromáždění pravicových radikálů a jejich odpůrců, kteří se snaží blokovat jejich ohlášený pochod na Mendlovo náměstí. Radikálové kvůli odpůrcům nemohli vyjít ze Zelného trhu, pak se ale policii podařilo oba tábory oddělit a průvod se dal do pohybu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
19:39
Průvod radikálů vyšel ze Zelného trhu v Brně. Snaží se ho zastavit mnoho odpůrců, jejich část zablokovala policie. Na místě vybuchovaly i petardy.
19:37
Těžkooděnci utlumili potyčku mezi pravicovými radikály a jejich odpůrci na Zelném trhu v Brně, kde se sešlo pár desítek pravicových radikálů, odkud poté vyrazili pochodem na Mendlovo náměstí. Zábavnou formou jim čelili stovky odpůrců. Na shromáždění dohlížejí stovky policistů včetně vrtulníku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
19:24
Policie rychle utlumila potyčku mezi radikály a jejich odpůrci v Brně. Zajistila dva účastníky potyčky. Na místě jsou desítky těžkooděnců i vrtulník.
19:22
V Brně se strhla bitka mezi radikály a jejich odpůrci. Zasahovala policie. Odpůrci blokují pochod radikálů.
19:15
Antifašisté blokují v Brně průvod radikálů. Tajemník radnice i policie odpůrce vyzývá, aby pochodu nebránili. Radikálů jsou desítky, odpůrců stovky.
19:05
Desítky radikálů se sešly na Zelném trhu v Brně. Plánují pochod na Mendlovo náměstí. Průvodu chtějí čelit stovky odpůrců. Na akci dohlíží policie.
17:51
Akci odpůrců pochodu radikálů v Brně přerušil déšť. Kvůli němu odešla z náměstí část lidí. Přišlo několik stovek. Pochod radikálů má vyjít v 19:00.
17:15
Právě průvodu pravicových radikálů chtějí nenásilnou formou čelit antifašisté z iniciativy Brno blokuje. Vyzvali příznivce, aby v ulicích zinscenovali divadlo nebo udělali pochodu pravicových radikálů hudební doprovod.
17:12
Národní a sociální fronta chystá v Brně při příležitosti Svátku práce prvomájový pochodňový průvod. Pochodňový průvod na Zelném trhu má vyjít v 19:00 směrem na Mendlovo náměstí, jeho účastníci se začnou scházet předtím. Pořadatelé prý chtějí "zažehnout plamen svobody" a "pozvednout Evropu z duchovního a biologického bahna".
17:12
Na Dominikánském náměstí v Brně je asi 200 lidí, chtějí čelit pochodu radikálů, který má vyjít v 19:00 ze Zelného trhu. Na akci dohlíží policie.
16:28
I strana TOP 09 uspořádala v hlavním městě prvomájové setkání pro své příznivce, které začalo ve 14:00. Na akci byl přítomen předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
Předseda TOP 09 na setkání strany k příležitosti oslav prvního máje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA
16:24
„Kouzlo Evropské unie je především v rozmanitosti! Je třeba ukázat aj v Praze, jací jsme u nás na Zálesí šohaji!“ uvedl nejmladší kandidát ve volbách do Evropského parlamentu Štěpán Slovák. Na fotografii je s Petrem Fialou a Alexandrou Udženijou, kteří se zúčastnili setkání ODS k příležitosti Svátku práce.
01.května 2019 v 15:56, příspěvek archivován: 01.května 2019 v 16:25

Kouzlo Evropské unie je především v rozmanitosti! Je třeba ukázat aj v Praze, jací jsme u nás na Zálesí šohaji! @ODScz @P_Fiala @UdzenijaAlex https://t.co/LUSIX9yiI8

16:11
ČSSD na svém twittterovém účtu uvedla, že tématem prvomájových oslav byl nejen historický kontext a priority strany, ale také blížící se volby do Evropského parlamentu.
01.května 2019 v 15:49, příspěvek archivován: 01.května 2019 v 16:21

Slavnostní projev na oslavách 1. máje pronesl i @jhamacek Tématem byl nejen historický kontext a naše priority, ale také blížící se volby do Evropského parlamentu. https://t.co/Ntrg2mZ58D