Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

20:23
Lidé za dva dny poslali do sbírky Jihomoravského kraje pro oběti bouří 3,8 milionu korun. Od nového týdne bude možné částku sledovat na internetu. Na účet zřízený krajem s číslem 123-3116420297/0100 mohou lidé přispívat od soboty.
20:00
18:31
Břeclav zastavila příjem materiální pomoci pro lidi postižené čtvrtečním tornádem a bouří. Hodonín přijímá pouze věci ze seznamu, hlavně nářadí.
18:20
Důležité-online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Policisté obvinili dvaadvacetiletého muže kvůli zfalšování QR kódu u veřejné sbírky pro oběti tornáda z pokusu o podvod. Hrozí mu až 10 let vězení. VÍCE ČTĚTE ZDE.
18:11
V neděli se udělala spousta práce, říkají zástupci obcí postižených tornádem. Lidé uvolňují veřejná prostranství od sutin, většina střech je zajištěných.
16:11
Pro děti ze škol poničených tornádem většinou školní rok skončil. Tam kde budovy stojí, bude výuka zajištěna, jde o Břeclav a Mikulčice.
15:40
Důležité-online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Čtvrteční bouře a tornádo na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžádaly šestou oběť. Úmrtí potvrdila mluvčí nemocnice. VÍCE ČTĚTE ZDE.
13:47
Jihomoravský kraj žádá dobrovolníky,ať už nejezdí do obcí zasažených bouří. Je jich dost a není pro ně nyní práce, nastávají opět komplikace v dopravě. VÍCE ČTĚTE ZDE.
13:33
Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje - online. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Jihomoravský hejtman Grolich žádá občany, aby nevozili jídlo do obcí postižených bouřemi. Všeho je dostatek a část se musí vyhazovat, řekl dnes. Už v sobotu hlásila sběrná střediska dostatek oblečení, které lidé dál nemají vozit. O přeplněném kulturním domě a zimním stadionu jsme informovali včera ZDE.
13:03

Papež František se pomodlil za lidi, které na jižní Moravě postihlo tornádo. Zmínil mrtvé, zraněné i ty, kteří museli opustit živlem zničené domovy.

  • Bouřky a krupobití zasáhly Jihomoravský kraj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

    Bouřky a krupobití zasáhly Jihomoravský kraj. / Autor: Patrik Uhlíř, MAFRA

13:00
Železniční provoz mezi Břeclaví a Hodonínem by chtěli železničáři v omezené míře obnovit v úterý - v první traťové koleji pro dieselové lokomotivy. V pondělí bude ještě nutné kolej s pomocí podbíječky usadit do trvalé polohy. Místo vlaků jezdí v úseku autobusy.
12:56
Důležité-online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Dotace na škody na majetku po tornádu na jižní Moravě dostanou všichni postižení, i nepojištění, řekla v ČT ministryně financí Schillerová.
12:43
Padesát kilogramů hřebíků, stavební plachty a také náhradní vůz pro zaměstnance své firmy přivezl do Moravské Nové Vsi muž z Chrudimska. V televizi viděl obce na Hodonínsku a Břeclavsku, kde bouřka a tornádo ničily domy, a pocítil velkou bezmoc. "Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc," připomněl muž píseň z dvoudílného filmu s Janem Werichem.
12:24
Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje - online. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Škody po bouři a tornádu na jižní Moravě budou jen na veřejném majetku přes 12 miliard, na soukromém násobně víc. Hejtman Grolich to řekl ČT. Více čtěte zde:
11:40
Domů určených ke stržení je v obcích postižených tornádem momentálně 69. Lidé by se ale do demolic v žádném případě neměli pouštět sami.
11:22
Důležité-online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Policie zadržela člověka podezřelého ze záměny QR kódu u sbírky Charity Brno za falešný. Žádné peníze nebyly zneužity, řekl krajský policejní ředitel. Více čtěte zde:
10:50
Sbírka Nadace Via na pomoc jihomoravským obcím, které ve čtvrtek zpustošilo tornádo, vynesla za necelé tři dny téměř 150 milionů korun. Vrchol sbírky byl v pátek, kdy se za 24 hodin vybralo přes 100 milionů, od té doby se tempo zpomalilo. Nadace však očekává další peníze v pondělí, kdy banky zpracují víkendové zadání dárců. POMOCI MŮŽETE ZDE
10:30
10:20
Humanitární centrum v Břeclavi v někdejších prostorách úklidové firmy Rena u cukrovaru je počínaje dneškem otevřené nepřetržitě. Lidé tam kdykoli mohou vozit dary pro obyvatelé obcí, které postihla čtvrteční bouře a silný vítr. Potřební si je mohou v jakoukoli denní či noční dobu vyzvednout. Nejžádanější jsou věci, které lidem pomohou opravit domy.
09:40
V zasažených obcích na Břeclavsku a Hodonínsku je dnes od rána stavební ruch. Firmy přivážejí stavební materiál jako například trámy a latě, lidé odklízejí suť a opravují domy. Více čtěte zde: