Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Opencard pokračuje pod dohledem nového ředitele informatiky

Opencard | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opencard | foto: cdr.cz

PRAHA Hlavní město má nového ředitele odboru informatiky. Stal se jím ekonom Ladislav Kočí. Do funkce nastoupí 16. března. Po dnešním mimořádném jednání rady to řekl náměstek primátora Milan Richte(ODS). Minulý ředitel rezignoval kvůli problémům s projektem Opencard.

Kočí vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Národní hospodářství, finance a účetnictví. Působil v Česku i v zahraničí, především jako manažer v oblasti restrukturalizací, finančního a provozního řízení.

"Jeho úkolem bude stabilizovat projekt Opencard, zlidštit jej a zavést nové funkcionality. Vnímám nového ředitele jako optimálního manažera, který se tohoto úkolu zhostí," uvedl pražský primátor Pavel Bém (ODS).

Do výběrového řízení se podle Richtra přihlásilo 22 zájemců. Minulý ředitel Václav Kraus rezignoval poté, co byly zveřejněny závěry prvního auditu Opencard. Z nich vyplynulo, že odbor informatiky je jedním z viníků současného stavu projektu.

Do resortu informatiky město ročně dává stamiliony korun. Pro rok 2009 bylo na strategické investiční akce v tomto oboru vyhrazeno 1,2 miliardy korun, letos se počítá s částkou 445 milionů.

Kromě projektu Opencard do této oblasti spadá také například kamerový systém města, projekt bezdrátová Praha nebo sjednocování registrů, evidencí a agend. V současnosti se připravuje geografický informační systém, který by na jedné webové stránce nabízel nejrůznější mapy města.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Advantage Consulting, s.r.o.
Java programátor revolučního produktu

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč