Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opilý řidič jel po dálnici D1 více něž dvousetkilometrovou rychlostí

Česko

  16:03
OSTRAVA - Opilý řidič podle policie překročil v úterý dopoledne na dálnici povolenou rychlost o téměř 100 kilometrů v hodině. Podle dechové zkoušky měl v krvi 1,1 promile alkoholu. Na Novojičínsku se po dálnici D1 řítil rychlostí 222 kilometrů v hodině, řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.
Dálnice D1(ilustrační snímek)

Dálnice D1(ilustrační snímek) foto: Shutterstock

Policisté z dálničního oddělení Mankovice rychle jedoucí vůz zaregistrovali nedaleko Hladkých Životic na Novojičínsku. Automobil značky Audi jel v úseku, kde je povolená maximální rychlost 130 kilometrů, o víc než 90 kilometrů rychleji.

„Hlídka dálničního oddělení vozidlo zastavila. Během kontroly policisté zjistili, že orientační dechová zkouška je u čtyřicetiletého řidiče pozitivní. Vykázala hodnoty přesahující 1,1 promile alkoholu. Muž se posléze podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve,“ řekla. Přiznal, že pil alkohol předchozí večer, údajně pivo a rum.

Policisté muže podezřívají z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat