Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opozice chce odvolat radu v Ďáblicích

Česko

PRAHA Dva roky po pražských komunálních volbách chce opozice v ďáblickém zastupitelstvu svrhnout radu a především místostarostu Tomáše Engela. Viní ho z toho, že spolu se starostkou Danuší Ševčíkovou (oba kandidovali za volební stranu Ďáblice) prý plýtvali veřejnými prostředky, Engela prý dokonce stíhá soud.

Na 12. listopad je svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva, kde se opoziční zastupitelé z řad ODS pokusí prosadit hlasování o odvolání rady a místostarosty. V patnáctičlenném zastupitelstvu však opozice nemá většinu. „Pokud má někdo pocit, že se rada dopouští nějakého protizákonného jednání, nechť podá trestní oznámení. Věřím, že to nakonec podají a že orgány rozhodnou,“ reagovala včera ďáblická starostka Danuše Ševčíková.

Opozice tvrdí, že vedení městské části mělo osobní prospěch z rozhodování o věcech veřejných. „Celá činnost rady připomíná spíš než samosprávu fungování spřátelených firem starostky a místostarosty za účelem generování vlastního prospěchu z veřejných prostředků,“ prohlásil zastupitel Vladimír Novotný (ODS). Některé nedostatky prý zjistil i kontrolní odbor magistrátu.

Starostka a místostarosta si vloni například nechali vyplatit mimořádnou prémii. „Městské části tím byla způsobena škoda ve výši 160 tisíc korun,“ tvrdí Novotný. Podle starostky Ševčíkové to bylo na základě kolektivní smlouvy a odsouhlaseno odbory. Nevidí v tom nic neoprávněného.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!