Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zúžená Strakonická zatím nezkolabovala, bourá se nájezd na Barrandovský most

Česko

  10:46aktualizováno  15:36
Rekonstrukce Barrandovského mostu mění na dlouhou dobu zažité dopravní zvyklosti napříč celou Prahou. Prostřednictvím kamery iDNES.tv umístěné vysoko nad terénem můžete dopravní i stavební ruch na mostě sledovat v přímém přenosu.

Podívejte se i na naše další nekonečné přenosy

Sledovat na iDNES.tv

Ve středu ráno se projevilo další omezení provozu na okolních komunikacích. Silničáři začali bourat nájezd na most ze Strakonické ulice, která se kvůli tomu ve směru do centra zúžila na jeden pruh.

Na Strakonické ulici se proto v ranní špičce tvořila kolona od chuchelského závodiště. Byla však srovnatelná s kolonami, které se v místě tvořily v pondělí a úterý. Ani autobusy MHD nenabíraly dramatická zpoždění.

Podle Technické správy komunikací (TSK) byla kolem deváté hodiny už doprava na stupni čtyři z pěti. Větší problémy v dopravě nejsou, intenzivnější doprava byla v ranní špičce na některých objízdných trasách.

Kvůli bourání nájezdu je doprava na Strakonické stažena ze dvou jízdních pruhů do jednoho, omezení potrvá deset dnů.

Oprava mostu z roku 1983, který je součástí městského okruhu, začala v pondělí frézováním vozovky a je rozložena do několika roků. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu korun. Po demolici nynější rampy začne stavba nové rampy. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě zatím nebyly.

Řidiči by měli po dobu oprav mostu, který je nejvytíženější komunikací v Praze, využívat podle TSK objízdné trasy, které vedou zejména po Pražském okruhu, kde byl dočasně otevřen sjezd na Písnici, u Lihovaru vznikla rampa pro otáčení a byla rozšířena kapacita křižovatky u mostu Závodu míru na Zbraslavi.

TSK rovněž doporučuje řidičům, aby při jízdě využívali mobilní aplikace, které na základě reálných dat z provozu najdou optimální trasu.

16. května 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!