16. října 2017 19:14, aktualizováno  19:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Opuštěné zavazadlo na Floře zastavilo dopravu. Část obchodů byla vyklizena

Vyklízení obchodů ve Floře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyklízení obchodů ve Floře. | foto: Eliška Nová, Lidové noviny

PRAHA Opuštěné zavazadlo zastavilo v pondělí večer na desítky minut dopravu na frekventované křižovatce na pražské Floře. Křižovatkou ulic Vinohradská a Jičínská nesměly projíždět ani tramvaje a autobusy MHD.

Také byla preventivně vyklizena část obchodů v přízemí obchodního centra Flora. Řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. V zavazadle nakonec pyrotechnik neobjevil nic nebezpečného.

Zavazadlo bylo objeveno na chodníku poblíž obchodního centra. Na místo dorazil pyrotechnik, který nechal z preventivních důvodů omezit dopravu a vyklidit některé obchody v přízemí centra. Ačkoli prohlídka neodhalila žádné nebezpečné předměty, situaci nemohli policisté podle Hulana podceňovat. „Zavazadlo totiž bylo plné elektroniky,“ uvedl.

Doprava byla zastavena kolem 18:30. Dotklo se to linek tramvají číslo 5, 10, 11, 13, 15 a 16 a autobusových linek 136 a 175. Provoz byl obnoven po 19:00.

Policie u Flory.

Policie u Flory.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz