Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Oranžový Collina

Česko

TIME OUT LN

Oranžové karty, trestné lavice. Takové myšlenky se nyní honí v plešaté hlavě bývalého mezinárodního rozhodčího Pierluigiho Colliny. Muž, jehož není v Česku třeba více představovat kvůli incidentu z Eura 2000, momentálně šéfuje italským fotbalovým arbitrům a s vášní sobě vlastní se vrhl do čela fotbalových revolucionářů. Collina chce podpořit na setkání pravidlové komise severoirský svaz, který novinky navrhuje.

O co jde? Oranžová karta má býti mezistupněm mezi žlutou a červenou. „Byla by dobrá v situacích, kdy je červená příliš tvrdý trest,“ vysvětlil Collina. Hráč, který by uviděl oranžovou kartu, by šel za „katr“ a na hřiště by se vrátil až na vyzvání rozhodčího. Nápad je to jistě dobrý, ostatně každá novinka od hry na čistý čas až po zavedení videa by zkostnatělému fotbalu prospěla. Jenže pohled na klíčové fotbalové funkcionáře, jejichž chuť k novým věcem se vytratila kdesi před třiceti lety, nedává Collinovi naději. Škoda.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...