Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První střet: mezi anarchisty a neonacisty létaly lahve a kostky

Česko

  15:15aktualizováno  17:48
PRAHA - Zatím poklidné oslavy 1. máje v Praze narušil střet anarchistů a příznivců DSSS. Ve spodní části Václavského náměstí na sebe obě skupiny zaútočily. Přes policejní kordon, který oba tábory odděluje, létaly lahve a dlažební kostky.

Průvod anarchistů prochází přes Staroměstské náměstí. foto: Martin Nevyhoštěný, Lidovky.cz

Bitka mezi extremisty trvala přibližně deset minut. Poté policie vytlačila anarchisty na Jungmannovo náměstí, příznivce DSSS pak směrem na Staroměstské náměstí. Podle informací zpravodaje serveru Lidovky.cz byl při střetu byli zraněni tři policisté, jednomu z nich létající předměty patrně poranily oko. Pomoc zdravotníků museli vyhledat i dva demonstranti.

Anarchisté se následně z Jungmannova náměstí vydali na Střelecký ostrov, kde dopoledne oslavy 1. máje zahájili. Tam za nimi v autech zamířili i těžkooděnci. Na druhou stranu, přes Václavské náměstí, zamířil několikahlavý průvod příznivců DSSS na náměstí Jiřího z Poděbrad. Tam se demonstranti pomalu rozešli.

Postříkal policistu sprejem

Při prvomájových demonstracích byli zraněni tři policisté a dva demonstranti. "Tři policisté byli při střetu zraněni. Dva byli ošetřeni na místě a třetí byl převezen do nemocnice," sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Zranění utrpěli i dva z účastníků demonstrací, šlo však pouze o lehká zranění.

Policisté také zadrželi jednoho muže, který údajně útočil na policisty pepřovým sprejem. "Je podezřelý z útoku na veřejného činitele," dodal Hulan.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat