Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oslavte svátek zamilovaných

Česko

Zajděte si do romantické restaurace a prožijte víkend snů. Plus tipy na ty nejkrásnější šperky. Kam

až půjdete pro lásku

Kdy jindy si slíbit věrnost a věčnou lásku než na svatého Valentýna? A čím jiným ji stvrdit než šperkem? Tipy LN na klenoty, kterými bezpochyby oslníte

Liz Taylor a Richard Burton. Další slavná herecká diva Sophia Loren a Carlo Ponti. Steve McQueen a Ali MacGraw. A samozřejmě mnoho dalších slavných i méně slavných párů. Ti všichni svá zápěstí ozdobili geniálně jednoduchým unisexovým náramkem od slavného domu Cartier s prostým názvem LOVE (Láska). Šperk byl vytvořen v roce 1969 v newyorském ateliéru značky. V roce, kdy vrcholila éra hippies, dětí květin a lásky, dětí, co říkali „make love, not war“. Náramek se stal jedním ze symbolů 70. let minulého století. Jako jeden z mála šperků nesymbolizuje to, čím bychom chtěli být, a není jen prostým módním doplňkem ladícím k oblečení.

Nese jednoduché, ale nesmrtelné poselství – každý, kdo ho má na zápěstí, totiž říká: Miluji. Šperk má navíc speciální uzávěr, který lze otevřít a zavřít pouze pomocí malého šroubováčku. A to by bez pomoci druhého nezvládl ani David Copperfield. Pokud si ho tedy někdo chce zapnout na zápěstí, potřebuje k tomu pomoc toho druhého – nejlépe samozřejmě partnera či partnerky, které miluje.

Značka Cartier je však spjata i s dalším příběhem velké lásky – lásky legendární hollywoodské hvězdy Grace Kelly a monackého knížete Rainiera III. V roce 1956 dostala nesmrtelná elegantní kráska Grace, jejíž půvaby pro film objevil sám Alfred Hitchcock, zásnubní prsten od své velké lásky a budoucího manžela Rainiera: šlo o platinový prsten Cartier s diamantem o 10,47 karátech. Zahrál si s ní dokonce ve filmu High Society (Z vyšší společnosti) z téhož roku od režiséra Charlese Walterse, kde se objevil i Frank Sinatra nebo Bing Crosby. I další klenoty značky Cartier hrály velkou roli v jejím životě.

Letos přinesla značka Cartier novou kolekci zásnubních prstenů přesně v duchu lásky krásné Grace a šlechtice Rainiera. Jde o kolekci For You, kterou tvoří sedm prstenů – jednoduchých kroužků s diamantem typu pavé, jež lze zakoupit v pražském butiku Cartier (ceny s epohybují mezi 60 155 až 218 600 Kč).

O autorovi| Eva Hlinovská, redaktorka LN

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!