Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

OSMIFINÁLOVÍ SOUPEŘI ČESKÉHO TÝMU

ŠVÝCARSKO S vítězem skupiny B zatím čeští hokejisté v šesti vzájemných zápasech na světových šampionátech neztratili ani bod. Reprezentanti země helvétského kříže však několikrát dokázali Čechy porazit v přípravě a také na olympijských hrách 2006 v Turíně. V osmifinále MS se obě země střetly i předloni v Kanadě, kde český celek zvítězil s přehledem 5:0.

KANADA Duely českých a kanadských hokejistů patří tradičně k tahákům světových šampionátů. V 11 ze 17 dosud odehraných utkání se z vítězství radovala česká reprezentace. Vzájemný zápas ve Vídni před pěti lety rozhodl o posledním českém titulu. Zatím poslední měření sil se odehrálo loni v Curychu a vyznělo jasně pro Kanadu. Její hráči už v první třetině zužitkovali tři přesilové hry, porážce 1:5 nezabránil ani brankář Prusek, který v 18. minutě vystřídal Štěpánka.

LOTYŠSKO Na mistrovství světa se Lotyšsko postavilo do cesty Česku čtyřikrát. Bilanci tří výher pokaždé v poměru 3:1 narušila před čtyřmi lety remíza 1:1 v Rize. Houževnatý soupeř kladl favoritovi odpor i na letošních olympijských hrách. Po výhře 5:2 ze základní skupiny na sebe obě mužstva opět narazila v osmifinále. O postupu Čechů rozhodla až branka Krejčího v šesté minutě prodloužení.