30. července 2017 12:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Osmnáctiletá plavkyně zkolabovala na Těrlické přehradě poté, co ji bodla vosa

Vosy (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vosy (ilustrační). | foto: Shutterstock

Těrlicko (Karvinsko)  Osmnáctiletá plavkyně zkolabovala v sobotu při závodě na Těrlické přehradě na Karvinsku poté, co ji zřejmě bodl hmyz. Začala se topit, z vody ji vytáhl přítomný policista. V neděli to sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

„V průběhu plaveckého závodu jedna ze závodnic přestala plavat, zvednutím ruky i voláním o pomoc avizovala kritickou situaci,“ uvedla Holčáková. Hlídka podle ní okamžitě zareagovala a jeden z policistů začal plavat k závodnici, která už mizela pod hladinou. Dívku policista vytáhl nad hladinu. Stačila ještě říct, že byla zřejmě bodnuta hmyzem, a pak již nereagovala na podněty, uvedla Holčáková.

Policisté dívku vytáhli na palubu služební lodi a poskytli jí pomoc. Na břehu se jí ujali zdravotničtí záchranáři.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že alergická reakce pacientky byla bouřlivá. „Udala, že vdechla nebo spolkla vosu a ta ji bodla. Stačila ještě vyslat signál o pomoc, takže byla z vody včas vytažena. Její stav se ale rychle zhoršoval a zakrátko u ní došlo k poruše vědomí a vážným dechovým obtížím,“ řekl Humpl. Po podání potřebných léků se ale podle něj stav pacientky zlepšil a ve stabilizovaném stavu byla přepravena vrtulníkem na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz