16. června 2017 14:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Osobní vlak na Frýdecko-Místecku projel na červenou, vjel do cesty rychlíku

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Petr LundákMAFRA

MOSTY U JABLUNKOVA Osobní vlak na Frýdecko-Místecku projel v pátek ráno na červenou a vjel do cesty mezinárodnímu rychlíku. Ten naštěstí dostal včas zprávu, strojvedoucí stihl zastavit a ke srážce nedošlo, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala v pátek okolo 08:00. Osobní vlak jedoucí z Mostů u Jablunkova na Ostravu projel na červenou. „Vjel tak do připravené železniční trasy rychlíku, který přijížděl ze Zvolena,“ uvedl mluvčí.

Dodal, že v okamžiku, kdy osobní vlak projel na červenou, poškodil výhybku. Bezpečnostní systém pak okamžitě vyslal červenou pro rychlík. Strojvedoucí stihl včas zastavit. „Ke srážce vlaků nedošlo. Poškozením výhybky ale vznikla škoda 400 tisíc korun,“ uvedl Drápal.

V posledních dnech jde o několikátou podobnou událost. O víkendu vyjel proti jinému vlaku montážní vůz z vyloučené koleje na hlavní trati mezi Prahou a Kolínem a v pondělí proti sobě vyjely na téže trati v úseku mezi Úvaly a Českým Brodem osobní vlak a rychlík na běžně provozovaných kolejích. Podařilo se je také včas zastavit.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz