Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osobnosti LN blogují

Česko

BLOGY LIDOVÝCH NOVIN

Nedělní fejetony KARLA ČAPKA

První pavučina

Kterýsi cizí list uspořádal letos anketu u svých čtenářů na téma: v kterém okamžiku si poprvé uvědomili, že nejsou mladí. Odpovědi byly všelijaké a zajímavé. Vzpomněl jsem si při nich, co se nedávno přihodilo panu V. Č., známému českému publicistovi. Přišel do naplněné tramvaje; a tu vám vstalo pěkné mladé děvčátko a nabídlo mu své místo. Dobrý publicista se nejprve hrozně začervenal a pak si sedl jako zařezaný. Byl to patrně jeho okamžik první pavučiny. Tehdy si neodepřel pisatel těchto řádků jistou škodolibou radost. A nyní si představte, že jemu, který se cítí v nejútlejším květu mladosti (...), jemu že přinesla pošta jmenování – za protektora studentských majáles.

Více čtěte na www.lidovky.cz

Dinosauři se vrací

Bloger KAREL DRÁBEK Dinosaury vyhubil meteorit, sopečná činnost nebo něco jiného před 65 miliony let. Tak to tvrdí odborníci – ale ve skutečnosti to bylo jinak. Co když se jim podařilo přežít, a nejen přežít, ale kolonizovat vesmír? (...) V něm (...) existuje jen jedna civilizovaná rasa – dinosauři.

Více čtěte na www.lidovky.cz

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...