Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostrava má letecké spojení s Tel Avivem

Česko

MOŠNOV Mezi Ostravou a izraelským Tel Avivem začala létat charterová linka.

Z letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku odletělo první letadlo v noci na včerejšek. Lety zajišťuje cestovní kancelář CK Flying Carpet prostřednictvím letadel Českých aerolinií (ČSA).

Linka bude zatím v provozu do konce března, řekla mluvčí společnosti Letiště Ostrava Michaela Kubešová.

Letadla ČSA typu Airbus 320 a 321 budou z Mošnova startovat každé pondělí 55 minut po půlnoci. Do Tel Avivu doletí za zhruba 3,5 hodiny. Zatím mohou cestující letět pouze tehdy, zakoupí-li si u cestovní kanceláře celý zájezd, který stojí na týden zhruba 15 tisíc korun.

„S cestovní kanceláří jednáme o možnosti zakoupení pouze letenky,“ dodala Kubešová. Podle posledních informací by se cena zpáteční letenky mohla pohybovat od 8300 Kč. Společnost Letiště Ostrava také jedná o tom, zda bude linka do Izraele v provozu i v letním leteckém řádu.

Linka do Tel Avivu je letos zatím jedinou opakovanou charterovou linkou zajišťovanou cestovní kanceláří. Takových letů každoročně z mošnovského letiště odlétalo několik; loni například do thajského Bangkoku a na thajský ostrov Phuket, kdy až polovina pasažérů jednoho letu nastupovala právě v Mošnově.

„Cestovní kanceláře si najímaly dopravce a od ledna do března zajišťovaly několik pravidelných charterových letů. Vlivem hospodářské krize se to letos výrazně omezilo,“ řekla Kubešová.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...