Středa 19. února 2020svátek má Patrik 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ostravská ČSSD žaluje černý výlep, měl ji poškodit

Lumír Palyza, kandidát ČSSD do zastupitelstva Ostravy pro léta 2014 až 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lumír Palyza, kandidát ČSSD do zastupitelstva Ostravy pro léta 2014 až 2018. | foto: ČSSD Ostrava.Reprofoto

OSTRAVA Neznámý pachatel polepil ve středu desítky automobilů v krajském městě samolepkami s tváří ostravského lídra ČSSD Lumíra Palyzy a s logem strany. Na autech se ale objevily bez souhlasu strany a nálepky se jen těžko odstraňují. Tajemník ostravské ČSSD David Látka proto podal trestní oznámení.

Samolepky se podle něj objevily v ostravských městských částech Moravská Ostrava a Přívoz a také v Ostravě-Jihu. „Samolepky jsou těžko odstranitelné a způsobují značné potíže majitelům vozidel. Cílem tohoto činu je záměrně poškodit sociální demokracii před nadcházejícími komunálními volbami. Celou věc jsme ihned nahlásili Policii ČR,“ uvedl Látka.

Mluvčí policie Gabriela Holčáková ve čtvrtek potvrdila, že policie trestní oznámení přijala. Blíže se k vyšetřování nevyjádřila. „Toto jednání je o to trestuhodnější, že někdo poškozuje osobní majetek občanů, což nás velice mrzí. Jsme rozhořčeni a věříme, že policie pachatele odhalí,“ uvedl Palyza.

Podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky je takové jednání důsledkem nízké úrovně politické kultury v Česku a jasnou snahou o poškození strany před komunálními volbami.

„Bohužel toto není ojedinělý případ a podobné věci se dějí i v jiných částech České republiky. Ať už jde o černé výlepy, nebo přelepování plakátů našich kandidátů,“ řekl Sobotka.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?