Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostrý volební souboj v Praze 11: došlo k napadení kandidáta

Česko

  9:40
PRAHA - Napětí před komunálními volbami v Praze na Jižním Městě roste. Už podruhé se terčem útoku stal člen Hnutí pro Prahu 11, které ostře kritizuje dění na radnici.

Pohled na sídliště Jižní Město. foto: Praha 11

Neznámý útočník se v pondělí pokusil napadnout místopředsedu hnutí Jana Freye. Informoval o tom deník MF Dnes.

"Na ulici se proti mně rozeběhl asi třicetiletý muž. Křičel, že jsem svině a nic než ránu si nezasloužím. Stačil jsem uhnout a zvednout ruku. Útok jsem tak odrazil, muž pak utekl," vylíčil událost Frey, který napadení ohlásil na policii.

Frey připustil, že ho to vyděsilo. "Jsem z toho rozhozený, mám strach," uvedl s tím, že přesně to bylo zřejmě cílem útoku.

Kolega skončil v nemocnici

Jeho kolega Jiří Štyler, který byl napaden letos v červnu, dopadl mnohem hůře. V nemocnici skončil s pohmožděninami, rozseknutou hlavou a natrženým nosem.

Vedení radnice Jižního Města v čele se starostou Daliborem Mlejnským (ODS) se od útoků distancuje. Kritika aktivistů jej však nenechává v klidu. Na obvinění, že jde příliš na ruku developerům, zareagoval dopisem voličům, v němž tvrdí, že jedno z občanských sdružení vystupuje proti plánovaným stavbám jen proto, že chce investory vydírat.

Mlejnský figuruje i v kauze ABL, kde byl jedním ze sledovaných politiků - čtěte Starosta Prahy 11 prý ví, kdo stojí za kauzou ABL. Podal trestní oznámení.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...