Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostrý volební souboj v Praze 11: došlo k napadení kandidáta

Česko

  9:40
PRAHA - Napětí před komunálními volbami v Praze na Jižním Městě roste. Už podruhé se terčem útoku stal člen Hnutí pro Prahu 11, které ostře kritizuje dění na radnici.

Pohled na sídliště Jižní Město. foto: Praha 11

Neznámý útočník se v pondělí pokusil napadnout místopředsedu hnutí Jana Freye. Informoval o tom deník MF Dnes.

"Na ulici se proti mně rozeběhl asi třicetiletý muž. Křičel, že jsem svině a nic než ránu si nezasloužím. Stačil jsem uhnout a zvednout ruku. Útok jsem tak odrazil, muž pak utekl," vylíčil událost Frey, který napadení ohlásil na policii.

Frey připustil, že ho to vyděsilo. "Jsem z toho rozhozený, mám strach," uvedl s tím, že přesně to bylo zřejmě cílem útoku.

Kolega skončil v nemocnici

Jeho kolega Jiří Štyler, který byl napaden letos v červnu, dopadl mnohem hůře. V nemocnici skončil s pohmožděninami, rozseknutou hlavou a natrženým nosem.

Vedení radnice Jižního Města v čele se starostou Daliborem Mlejnským (ODS) se od útoků distancuje. Kritika aktivistů jej však nenechává v klidu. Na obvinění, že jde příliš na ruku developerům, zareagoval dopisem voličům, v němž tvrdí, že jedno z občanských sdružení vystupuje proti plánovaným stavbám jen proto, že chce investory vydírat.

Mlejnský figuruje i v kauze ABL, kde byl jedním ze sledovaných politiků - čtěte Starosta Prahy 11 prý ví, kdo stojí za kauzou ABL. Podal trestní oznámení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!