Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otcové si mohou užít svůj den

Česko

TIP NA VÍKEND

Den otců na rozdíl od svátku jejich něžnějších poloviček u nás velkou tradici nemá. Pokusit se o změnu chce Moravské zemské muzeum, které na sobotu vyhlásilo s dalšími spolupracujícími institucemi k této příležitosti akci Vezmi tátu do muzea. „Pokud se tátové a dědové vypraví se svými potomky do kteréhokoliv pracoviště našeho muzea, která budou otevřena, čeká je i řada překvapení,“ slibuje mluvčí MZM Eva Pánková.

A co všechno mohou otcové s dětmi zažít? V Pavilonu Anthropos si například budou moci zaházet oštěpem pomocí vrhače nebo krájet ovoce kamennými nástroji, holčičky si zkusí sešít kůže provázkem a kostěným šídlem. V expozici Fauna Moravy v Biskupském dvoře na Zelném trhu zase na zájemce čeká zoologická hra, otevřená tam bude i houbařská poradna se sbírkou modelů hub. Účastníci Dne otců dostanou identifikační náramky a vstup budou mít zdarma.

Program s mottem Dokud nezdrháme, tak je to dobrý nabízí pro milovníky vědy Fakulta chemická VUT v Purkyňově ulici. Na návštěvníky čekají zábavné pokusy s ohněm, s výbuchy i bez nic. Kouzla a hrátky s kapalným dusíkem připravili odborníci z Ústavu přístrojové techniky AV ČR, pocvičit mozek a obdivovat roboty bude možné v Domě dětí a mládeže Junior na Dornychu.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!