Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Otec chlapce, kterého rodiče nechali v lese: Můj syn mi odpustil

Japonští záchranáři nalezli po šesti dnech usilovného pátrání sedmiletého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Japonští záchranáři nalezli po šesti dnech usilovného pátrání sedmiletého... | foto: ČTK

TOKIO Malý japonský chlapec, který zůstal šest dní sám v lese, když ho rodiče nechali za trest vystoupit z auta, opustil nemocnici. Tam byl přijat na pozorování poté, co ho v lese našel voják. Policie uvedla, že proti rodičům nehodlá vznést žádné obvinění, naznačila ale, že případ předá sociální službě.

Otec sedmiletého chlapce tvrdí, že mu syn odpustil. Případ vyvolal v Japonsku diskusi o nepřiměřenosti trestů pro zlobivé děti.

Takajuki Tanuka a jeho žena zanechali syna Jamata 28. května u silnice na ostrově Hokkaidó za trest, protože házel po autech i po lidech kamení. Když se pro něj o chvíli později vrátili, na místě už nebyl. Po chlapci bylo vyhlášeno pátrání a nalezen byl náhodou na vojenské základně zhruba šest kilometrů od místa, kde se ztratil.

Otec v pondělí stanici TBS řekl, že syn už mu odpustil. „Řekl jsem mu: ‚Otec tě vystavil tak těžké chvíli. Omlouvám se.‘ A můj syn odpověděl: ‚Jsi dobrý táta, odpouštím ti.‘“ Jamato byl hospitalizován, ale žádné vážnější zranění lékaři nezjistili. Trpěl jen lehkou dehydratací a měl drobné odřeniny. Při dnešním odchodu z nemocnice se usmíval a mával lidem, kteří ho přišli pozdravit.

Chlapec podle listu Mainiči řekl, že měl v úmyslu jít tím směrem, kterým odjelo auto s jeho rodiči a sestrou. Tolik prý ale plakal, že se vydal špatným směrem. Šel prý asi pět hodin a občas odpočíval. Nakonec až za tmy došel k vojenské budově, která byla otevřená. „Byla mi taková zima, že jsem vešel dovnitř, abych se vyspal,“ prohlásil.

Tam ho později našel voják, i když nepatřil k pátracím týmům, které pročesávaly les. Jamato spal na matracích a až do pátku s nikým nemluvil. Šest dní nic nejedl, pil pouze vodu z kohoutku, který byl v objektu.

Chlapec při odchodu z nemocnice řekl, že se těší, až si zase zahraje baseball. Také se prý chce brzy vrátit do školy a těší se na školní sportovní den.

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Aleš Rajch, vedoucí Ústavu konzervace potravin na Vysoké škole... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Módní návrhářka Tereza Vu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!