Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Outsider zastínil finišem hvězdy

Česko

Vítězem golfového turnaje PGA Tour v Čeladné se stal Švéd Henningsson - až 513. nejlepší hráč světa

ČELADNÁ Premiérový ročník golfové události roku má v Česku překvapivého vítěze. Turnaj Moravia Silesia Open v Čeladné vyhrál Švéd Oskar Henningsson, který se v posledním kole probojoval k vítězství z šestého místa a oslavil první triumf na evropském okruhu. Hráč, jemuž patří ve světovém žebříčku až 513. místo, zastínil všechny hvězdy turnaje.

„Teď pojedu deset hodin autem domů, takže si to během cesty určitě uvědomím a vychutnám,“ uvedl hráč, který za deset dnů oslaví čtyřiadvacáté narozeniny.

Henningssonovi vyšla skvěle obě víkendová kola. V sobotu i včera zahrál pět ran pod par a zaznamenal životní úspěch, spojený s prémií 333 330 eur (8,5 milionu korun) z dvoumilionové dotace.

V sobotu Henningssonovi unikla těsně další cenná meta, když málem zahrál jamku na jediný úder. „Chybělo pět centimetrů. Vzpomněl jsem si na maminku, protože jsem jí kdysi slíbil, že jí svoji první hole in one věnuji. Ona sice má auto, ale určitě ne tak dobré, jako byla cena za tuto ránu na tomto turnaji,“ komentoval promarněnou šanci získat tradiční odměnu

Na nejvyšší příčku nedosáhl nikdo z hráčů, kteří v průběhu turnaje byli v čele výsledkové listiny. Vítěz prvního kola Argentinec Tano Goya se musel spokojit s děleným devátým místem, Brit Graeme Storm se podělil s dvojicí soupeřů o čtvrté místo a nejlépe dopadl Webster, jenž obsadil druhé místo.

Nikdo z českých golfistů do víkendového finále neprošel. Neuspěl ani český rodák s německým pasem Alex Čejka, který měl patřit k favoritům, ale skončil na 77. místě.

Víkend zajímal šest tisíc diváků Hlavní tvář soutěže a designér hřiště Miguel Ángel Jiménez obsadil 17. místo se ztrátou devíti ran na vítěze. Další z favoritů Angličan Chris Wood, který byl před čtrnácti dny třetí na British Open, skončil na 22. místě.

Promotéra turnaje Stephena Flanagana potěšil ohlas, jaký měl podnik evropského okruhu PGA mezi fanoušky. Finálová kola sledovalo každý den kolem šesti tisíc příznivců, ve čtvrtek a v pátek dorazilo do areálu přibližně po dvou tisícovkách diváků.

„Je to obrovské zadostiučinění pro organizátory, sponzory, ale také pochopitelně hráče,“ řekl Flanagan po skončení soutěže. „Nabrané zkušenosti rozhodně prodáme v příštím roce,“ zval v předstihu na druhý ročník.

***

Moravia Silesia

Open 2009

* dotace 2 miliony eur

* par 72

1. Henningsson (Švéd.) 275

(70+71+67+67), 2. Webster 277

(66+70+69+72) a Little 277

(70+67+70+70), 4. Storm

(všichni Brit.) 278 (68+68+

70+72), Garrido (Šp.) 278

(67+70+69+72) a Cayeux (Zim.)

278 (71+71+70+66), ...neprošli

cutem 77. Čejka (Něm.) 147

(75+72), 87. KORDA 148

(75+73).

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil
Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil

Proč je nutné v létě dvojnásob pečovat o pokožku? Protože právě v létě je vystavena mnoha negativním vlivům. Zapojte se proto do soutěže o 6...