Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oxid uhelnatý přiotrávil devět skautů

Česko

ŠUMPERK Devět mladých lidí se včera ráno přiotrávilo v Šumperku oxidem uhelnatým. Všichni skončili v šumperské nemocnici, jejich život ale není ohrožen.

Příčinou hromadné otravy byla zřejmě technická závada na kamnech. „Jde o skauty ve věku 16 až 20 let, kteří spali v jedné místnosti ve skautském objektu na náměstí Jana Zajíce,“ upřesnil podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Ošetřující lékař potvrdil, že se stav mladých lidí stále zlepšuje a předpokládá se, že by mohli být už v sobotu propuštěni do domácí léčby.

Podle operačního důstojníka byl hasičům nahlášen uvolněný komín krbových kamen. „Po příjezdu na místo již jednotka žádné koncentrace nenaměřila,“ uvedl. Policie případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecné ohrožení.

Podobnou nehodu evidují záchranáři také na Bruntálsku. Zplodinami se přiotrávil také osmnáctiletý mladík, který trávil konec roku v chatě v Liptáni. Záchranáři jej objevili 1. ledna večer. „Místnost, v níž ležel, byla zakouřená dýmem z kamen na tuhá paliva. V době našeho příjezdu byl v hlubokém bezvědomí, v bezprostředním ohrožení života,“ popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mladík skončil v péči lékařů krnovské nemocnice. Mluvčí zdravotnického zařízení Eva Kijonková řekla, že nyní už je mimo ohrožení života. „Lékaři ale nevylučují případné komplikace,“ doplnila.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...