Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž v metru vyděsil cestující zbraní. Poznal se v médiích a došel na policii

ilustrační snímek foto: Michal Barák, iDNES.cz

Pražští kriminalisté hledali muže, který v pátek odpoledne vytáhl krátkou střelnou zbraň na nástupišti metra Hradčanská. Mířil do prostoru, kde stála souprava metra, a vystrašil mnohé svědky. Krátce po zveřejnění pátrací relace se muž poznal v médiích a sám se přihlásil na policejní služebně.
  10:46aktualizováno  15:23

Ve stanici metra Hradčanská linky A vytasil v pátek kolem čtvrté odpolední neznámý muž krátkou střelnou zbraň, kterou měl skrytou na zádech za opaskem. Mířil směrem k stojící soupravě metra. Po chvíli ji naštěstí zase schoval a odešel pryč.

„Jeho čin nezůstal bez odezvy a operátor linky 158 přijal několik oznámení od vystrašených svědků. Na místo okamžitě vyrazily prvosledové hlídky s dlouhými zbraněmi, muže však na místě bohužel nezastihly a to ani na vytipovaných místech odchodu,“ sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Kriminalisté následně zajistili kamerové záznamy, na kterých byl celý incident i muž vidět. Nedlouho po zveřejnění pátrací relace se muž poznal v médiích a sám se došel přihlásit na policejní služebnu ve Středních Čechách.

„Následně byl převezen na příslušné místní oddělení v Praze, kde se čin stal, a bude podroben výslechu. Policisté zjistili, že se jednalo o pistoli plynovou,“ uvedl Rybanský.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat