Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Pacienti s otravou krve z Frýdlantu zůstávají na intenzivní péči, jejich stav je stabilizovaný

Stav pacientů s otravou krve, kterou dostali po operačních zákrocích v soukromé nemocnici ve Frýdlantu, je stabilizovaný. V režimu intenzivní péče v liberecké nemocnici ale ještě několik dnů zůstanou. Sdělil to v pátek primář Anesteziologicko resuscitačního oddělní (ARO) v Liberci Dušan Morman.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Jež 30.11.2018 14:35

Tak třeba by to mohlo být z přípravků koupených jako nějaká "generika" původem z Indie ap. Pokud by ta nemocnice něco takového třeba kupovala. A v těch může být ledacos. Ani to nemusí vědět. Nebo nějaký kontaminovaný zaměstnanec. U nás máme také soukromou nemocnici a tam musí jeden umět několik "řečí" a všichni doktoři a zaměstnanci, kteří za něco stáli odtamtud zdrhli.

J. Novák 2.12.2018 2:13

Kde je, Jež, to vaše "u nás"? Já jen jestli jako obvykle nekecáte...

O. Prokop 30.11.2018 11:27

Policie by měla zjistit, odborní znalci přidat:

Jak to, že frýdlantská nemocnice je bez interny? Jak mohou operovat bez předoperačního- interního vyšetření? Toto je další případ krize ve zdravotnictví- personální krize. Kde výkony dělají nedoukové- viz článek. Prostě tohle je výsledek personální devastace, porušování zákoníku práce. Je to poslední kapka před zánikem nemocnice ve Frýdlantu. A bude to pokračovat.

J. Novák 30.11.2018 11:36

No, je to soukromé zařízení. A soukromé firmy prostě fungují tak, jak fungují. Jak jsem slyšel, tak se Liberecký kraj chystá, že nemocnici převezme. Vypadá to, že už asi neplatí, že nejhorším hospodářem je stát, jak nás ještě před pár lety "učila" zdejší pravicová svoloč, když stát, event. kraje či obce musí přebírat a zachraňovat subjekty, které soukromí majitelé či provozovatelé přivedou "cugrunt".

O. Prokop 30.11.2018 12:13

Na západě soukromá zařízení - nemocnice poskytují nadstandard, který pozůstává někdy úplně, někdy částečně z plateb klientů ( to jsou opravdoví klienti, ne jako u nás). U nás tato tzv. soukromá zařízení jdou pouze na pojišťovnu . Aby bylo i na "zisk" , tak jsou tam cca o 20% nižší mzdy, proto je tam personální devastace ještě větší. Ale i ve státní, krajských atd. nemocnicích je personální krize. Je to dáno nízkými úhradami za výkony. Když např. za jeden den pobytu v nemocnici- např. na interně přicmrndá zdravotní pojišťovna méně než stojí přespání ve 3hvězd. hotelu, tak je chyba v systému. Vybírají se peníze na Fabii, pacient jezdí v Octavii a je potřeba v Superbu. A celý systém nedobrovolně dotují zdravotníci ze svého.

K. Jež 30.11.2018 14:36

Tak. Soukromé zařízení nesmí být napojeno na státní systém.

J. Novák 2.12.2018 2:17

Takže by se tam měli léčit jen lidé, kteří nejsou "napojeni" na zdravotní pojišťovny ze systému všeobecného zdravotního pojištění, ale jen ti, kteří si platí komerční pojištění, event. si celé léčení uhradí ze svého, jo? Nebo mi svoji "myšlenku" vysvětlíte jinak, Jež?

K. Jež 2.12.2018 2:23

Překvapil, pochopil. Tleskám.

J. Novák 2.12.2018 2:34

A kde to v Evropě tak funguje, Jež?

K. Jež 2.12.2018 2:36

Nepřekvapil. Moc slabomyslná otázka Novák. Neodpovím.

J. Novák 2.12.2018 5:13

Ani mě jsi nepřekvapil, Jež. Odpověď totiž nemáš, že? Hele, Jež, že ty sis při tom "Neodpovím." zadupal nožičkama, co? :))

J. Novák 2.12.2018 2:42

Jo, Jež, víte, že třeba operace rakoviny tlustého střeva s následným prvotním léčením (bez dalšího mnoholetého sledování, vyšetření atd.) stojí 800.000-1.000.000,- Kč? Takže, Jež, kolik z těch, kteří ročně u nás tuto chorobu prodělají a prodělají léčení, by si za předpokladu komerčního pojištění, event. vlastního hrazení, mohlo takové léčení dovolit? Odhadnete, kolik lidí by asi tak zemřelo bez pomoci, protože by na léčení neměli? "Bohužel", u nás je systém zdravotního pojištění solidární, takže máte prostě smůlu. Hele, měl byste na to, kdyby třeba tahle nemoc napadla vaši matku, manželku, dceru, a systém by nefungoval tak, jak funguje u nás, ale čistě na komerční bázi, jak si vy představujete?

K. Jež 2.12.2018 2:59

Kdybys nebyl úplně ......, tak by jsi věděl, že suma peněz vybraná dnes a rozkradená je daleko větší, než suma peněz vynaložená bez státního systému. Tedy lidi pokud by nebyl státní nedobrovolný systém jako je nyní by zaplatili méně. Samozřejmě, že bych na to měl. Každej by na to měl, protože by nebyl okrádán státem.

J. Novák 2.12.2018 5:06

No, samozřejmě kecáš, Jež. Ale s ohledem na to, že ani neznáš češtinu (viz to tvoje "by jsi" - muhehe), tak ti odpouštím, protože v případě "blahoslavených chudých duchem", jako jsi evidentně ty, to tak v neděli po ránu my ateisté děláme... :))

M. Henrik 30.11.2018 15:41

Nebrečte. Čeští doktoři se ve srovnání s jinými profesemi nemají špatně. Kdo by vám na Západě šel učit na ZŠ, SŠ, dokonce i VŠ za 1000 eur měsíčně, nebo za podobnou sumu nastoupil k hasičům. I integrovaní Afghánci, co v Německu zametají ulice, berou víc...

J. Novák 2.12.2018 2:09

Takže, pokud jsem vás dobře pochopil, tak zdravotní péče jde vlastně z kapes lékařů a sester. Nu, pak se ovšem nedivím, že to někde nefunguje. Holt né všude jsou lékaři a sestry rozhazovační, že? :))

J. Kotala 30.11.2018 10:39

Valíme zdravotní daň do nemocnice kde nikdo nezná vlastníky. Zase si někdo vypral prachy.

J. Novák 30.11.2018 11:44

Frýdlantská nemocnice má naprosto jasného vlastníka, a to je Nemocnice Frýdlant s. r. o., kde jediným společníkem je EUC a.s., IČ: 267 30 413. Ostatní si snad už dohledáte sám ve veřejně přísutpných rejstřících, né?


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...