Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pád dětí do studny. Policie nevěří starostovi, že studna měla železný poklop

Česko

  10:09
BOHDALICE-PAVLOVICE (Vyškovsko) - Policie vyšetřuje okolnosti, za jakých v pondělí spadli dva chlapci z mateřské školy do odkryté studny. Starosta obce tvrdí, že část poklopu byla z kovu a zřejmě ji ukradli zloději. Policie ale zjistila, že chybějící díl byl betonový. Oba chlapci jsou již z nemocnice doma.

Hasiči zajišťují poklop studny. foto: ČTK

V úterý ráno propustili lékaři prvního z nich a pozdě odpoledne i druhého. Uvedla to dnes mluvčí brněnské dětské nemocnice Anna Mrázová. V péči nemocnice ve Vyškově dále zůstává učitelka, která chlapce zachránila.

I její stav je podle vedení nemocnice dobrý, ale hospitalizovaná zůstane zřejmě do příští středy. Učitelka několik dní před událostí překonala virózu, při záchraně chlapců byla spolu s nimi 15 až 20 minut v ledové vodě ve studni. I když jejich záchranu zvládla, po vyproštění z podzemí se zhroutila.

"Je velké štěstí, že jednala velmi rychle," řekl starosta obce Jan Hrežo. Vedení školy i obce stojí za učitelkou, která podle nich nepochybila. Studna je na školní zahradě přes 20 let a obec ji používá k závlahám školních pozemků. Ani policie zatím nezjistila, že by učitelka jakkoli porušila zákon. Přestože za děti měla odpovědnost, to, že studna bude otevřená, nemohla tušit.

Děti spadly do studny v pondělí dopoledne. Zřítily se z výšky sedmi metrů do vody hluboké čtyři metry. Když to jejich učitelka zjistila, skočila nebo sešplhala po trubce, kterou se voda z podzemí čerpá, za nimi. Děti držela a "šlapala vodu" dokud nepřišla pomoc. Podle záchranářů měli chlapci neuvěřitelné štěstí, že při pádu do studny utrpěli jen oděrky a modřiny.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat