24. září 2019 15:08, aktualizováno  16:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pády lidí do kolejiště zastavily provoz dvou linek pražského metra. Žena nehodu nepřežila, muž je v nemocnici

Pražské metro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro | foto: Shutterstock

PRAHA Provoz pražského metra v úterý odpoledne omezily pády dvou lidí pod vlak. Kvůli pádu osmatřicetiletého muže do kolejiště na Florenci nejelo hodinu metro linky C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání. Muž po nehodě skončil se zlomenou nohou v nemocnici. Zhruba 1,5 hodiny pak byla mimo provoz linka A mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol. Důvodem byla sedmapadesátiletá žena, která spadla pod vlak ve stanici Bořislavka a zemřela.

„Během 15 minut dva případy pádu osob pod soupravu metra nepamatují ani ti nejzkušenější a nejdéle sloužící hasiči,“ komentoval úterní události mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době omezení provozu metro nahradily autobusy.

K první události záchranné složky vyjížděly kolem 14:15 do stanice Florenc. O 40 minut později hasiči uvedli, že člověka zpod vlaku vyprostili a předali záchranářům. Ti poté osmatřicetiletého muže převezli se zlomenou nohou do nemocnice.

Ve 14:30 spadla ve stanici Bořislavka pod vlak žena. „Přestože zdravotníci bojovali o její život několik desítek minut, žena zraněním bohužel podlehla,“ uvedli k tomu záchranáři.

ČTK
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.