19. prosince 2012 7:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Palas opouští ČSSD. Přidal se i Pecina

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Senátor a bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas odchází z ČSSD. Chce pomoci vzniku senátorského klubu Strany práv občanů Zemanovci. ČSSD se rozhodl opustit i exministr vnitra Martin Pecina.

Jaroslavu Palasovi vadí, že část vedení ČSSD útočí na prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Informoval o tom deník Právo.

Palas patří v ČSSD k těm, kteří podporují Zemanovu kandidaturu na prezidenta, ačkoli stranickým kandidátem je Dienstbier. 

Exministr zemědělství plánuje vytvořit senátorský klub Strany práv občanů Zemanovci. Potřebuje na to minimálně pět senátorů.

Zemanovu kandidaturu chce podpořit také exministr vnitra Martin Pecina. I ten kvůli tomu z ČSSD odchází. Do Strany práv občanů plánuje vstoupit v průběhu ledna.

Předseda strany ČSSD Bohuslav Sobotka jejich rozhodnutí nelituje. Oba se podle něj do Zemanova týmu hodí více, než do sociální demokracie.

ČTK, Lidové noviny

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?