Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Páleník nemluví pravdu, špioni potřebovali ke sledování zadání, říká Ištvan

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan se ohradil proti slovům exšéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka obviněného v kauze Nagyová. Ten tvrdí, že vojenští špioni nesledovali tehdejší premiérovu manželku Radku, ale pouze ji před sledováním chránili. A Nečas o tom měl vědět. Podle Ištvana však zákon mluví jasně: tajná služba může jednat jen na základě zadání vlády a prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Frank 19.10.2013 13:03

Re: Ištván se zbláznil?

Světové bolševické spiknutí? Gratuluji k vašemu mozku, to je výkon!

R. Jedi 19.10.2013 12:49

Tajné služby ČR jsou mafie!!!

Málo se ví, že tajné služby ČR (BIS, ÚZSI, NBÚ a VZ) jsou naplněny lidmi z mafií a pro mafie pracující. Dokonce si udělali samostatné postupy jak zpravodajskými hrami vydělávat peníze.

Vše je umožněno speciální technikou, speciálními technologiemi o kterých nikdo nic netuší = takové dálkové detailní sledování osob. Osoby jsou pak vystaveny nátlaku, provokacím, vyhrožování i vydírání jen aby zaplatili výpalné, či jinak přidaly hodnotu tajnými službám. Agenti pak na těchto hyper-špinavých obchodech rychle bohatnout a penězi dál platí další tresnou činnost.

Pokud se chcete něco dozvědět o mafiánských prakatikách čtěte www.destrukceBIS.WZ.CZ

O detaily si můžete psát na biscontra@hotmail.com.

Nebudete věřit, co si tajné služby a je jasně vidět, že kauza Nečas je jen drobnou špičkou ledovce!!!

J. Klimecký 19.10.2013 12:06

Re: Morální zrůdy

Takže se to mělo zamést pod koberec a nevyšetřovat, je abyste vy, tzv. pravicoví soudruzi, měli klid na práci? Vy nemáte se skutečnou pravicí nic společného Sviňky amorální jste...

L. Max 19.10.2013 11:54

Re: Morální zrůdy

Pridavam se k vam a take zvracim! V CR zacina byt zakorene, ze kdo upozornil na svinarnu je oznacen svinou, ale lump je mazanek!

L. Kubeš 19.10.2013 11:41

Re: Morální zrůdy

Tak si strč prst do krku a nezacláněj!! Jestli je něco k zeblití, tak to je ištván a spol, fungující na politickou objednávku. Pěkná justice.

J. Cedivoda 19.10.2013 11:38

Re: Ištván se zbláznil?

Franku, Franku, Vy snad máte v hlavě místo mozku modrou borůvkovou zavařeninu. Nejenom proto, že pokládáte FBI za součást světového bolševického spiknutí.

J. Klimecký 19.10.2013 11:30

Re: Už jenom skutečnost, že se civilní prokuratura

Sliz. A ve slizu se patlat nebudu. Generál Kovanda, jeden z šéfů vojenské rozvědky se aspoň přiznal, že pochybil. Je si vědom, že postupoval mimo platné zákony ČR. Kovanda je aspoň chlap dodatečně. Páleník není chlap ani nyní a je stejný sliz jako vy. Mně je z toho množství slizu nevolno... Fůj. Hnusy.

J. Cedivoda 19.10.2013 11:25

Re: Už jenom skutečnost, že se civilní prokuratura

Pane Vaňura, pokud jste si nevšimnul, tak vojenská prokuratura a civilní prokuratura byly zrušeny v roce 1992 a od té doby je jediným orgánem dohlížejícím na řádný průběh trestních kauz pouze státní zastupitelství.

Před našimi spojenci znevěrohodňuje Vojenskou rozvědku pouze to, že přijímá a plní úkoly od osoby, která není oprávněna ji úkolovat, nadto v činnosti která jí nepřísluší.

P. Kovář 19.10.2013 11:22

Re: neuvěřitelný diletantismus

Nějak vám také uniká, že Nečas se svou milenkou Nagyovou také kradli ze státních peněz, když ji Nečas nechával vyplácet neoprávněnou mzdu a odměny.

Typické modré straky.

J. Cedivoda 19.10.2013 11:16

Re: Pokud se jedná o ochranu dotyčné osoby,

Ochranu "dotyčných" osob, zřejmě myšleno státních funkcionářů a jejich rodin, nemá a nemůže zajišťovat Vojenská rozvědka, ale úplně jiný rezort a služba. Úkolovat v tomto směru Vojenskou rozvědku nemůže  ani prezident, premiér, ani ministr obrany. Osoby, kterým v této věci hrozí zákonný postih zřejmě vymýšlejí taktiku, jak se trestnímu stíhání vyhnout.

J. Cedivoda 19.10.2013 11:03

Re: neuvěřitelný diletantismus

Paní Mičkovou fascinuje příběh z Červené knihovny, jak si jedna intrikánka (Nagyová) postupně "ochočila" jednoho senátora z ODS a pak samotného předsedu strany, premiéra a jak samotný tento fakt, známosti s význačnými politiky stačil k tomu, aby před ní státní úředníci slintali blahem, když mohli plnit její přání a rozkazy. Nějak jí uniká, že tímto způsobem se v normálním státě politika dělat nemůže a že jsou zde  pravidla a zákony a při jejich porušování se z demokracie stává nějaký podivný soukromý byznys, který nám tady propagoval pan Nečas a jeho ODS. 

Paní Mičková v tom není sama, jen vyjevila myšlení části našich občanů na to, jak si představovali  "vládu pravicové ODS" a co si myslí o těch "tradičních konservativních hodnotách", kterých mají politici ODS plnou hubu.

P. Vaňura 19.10.2013 10:55

Chcete příklad, kdy svého času tajná služba

by by MĚLA hlídat manželku guvernéra a nesplněním své povinnosti umožnila ekonomickou škodu obrovského rozsahu. Už počátkem 19 století bylo pěstování kávovníků velikým byznysem a státy, které kávovník měly, bránily jakémukoliv pašování sazenic do cizích zemí. Na francouzském Martiniku na to byl trest smrti a o ostrahu se staraly vojenské jednotky. Několik lidí bylo za pokus propašovat sazenice kávovníku ven z ostrova opravdu popraveno.

Uspěl až brazislký agent, kterému se podařilo získat si náklonnost manželky guvernéra, která mu dala sazenice, ukryté ve vleké kytici "na rozloučenou." Od těchto sazenic je odvozena celá dnešní brazilská produkce kávy.

Je ovšem třeba říci, že podobných snah udržet takto monopol na pěsrtování nejakých plodin bylo ny světě v historii více, a ač na to též byl trest smrti, všechny tyto snahy nakonec selhaly.

P. Vaňura 19.10.2013 10:46

Už jenom skutečnost, že se civilní prokuratura

může montovat do jednání vojenské rozvědky ji naprosto znevěrohodňuje před našimi spojenci. Rozvědku řídí jenom velitel a pár lidí kolem. Umíte si představit, že by o vyslání agenta třeba někam do africké diktatury, kde jde o život, byl informován parlament. A poslanci by diskutovali, zda je správné, když agenti rozvědky umožnili českým novinářům, obviněným ze špionáže, tajně opustit zemi. I v USA se ukázalo, že příliš mnoho lidí mělo přístup k příliš mnoho údajům.

President USA F. D. Roosevelt, ikona všech levičáků, použil např. počátkem 30 let agenty své osobní ochraky k sledování svých odpůrců z řad velkého byznysu. Když to celé prasklo, NIKDO nechtěl, aby odstoupil, jako později R.M.Nixon, Kongres pouze tuto praxi do budoucna zakázal.

P. Vaňura 19.10.2013 10:35

Pokud se jedná o ochranu dotyčné osoby,

jediné porřebné zadání je "zajistit ochranu dotyčné osoby." A jak to udělat, musí ochranka vědět sama, od toho tam je.

J. Klimecký 19.10.2013 10:25

Morální zrůdy

Nejtrapnější jste vy, pravičácký sliz. Když bagatelizujete pochybení Nečase, Nagyové a Páleníka. Kdybych byl stejný sliz jako vy, tak zpochybňuji úplně stejně vyšetřování Ratha. Je už rok a půl ve vazbě a není furt odsouzen, asi to mělo pouze sloužit ke kompromitování ČSSD. Ale já na rozdíl od vás nejsem sliz a špína, ale chci, aby tu platilo padni komu padni spravedlivě všem! Toho vy nejste schopni, ale chcete trestat jen selektivně názorové oponenty a svoje pravicové politiky omlouváte, i kdyby vraždili v přímém přenosu. Je mi z vás na zvracení.

H. Míčková 19.10.2013 10:11

neuvěřitelný diletantismus

celá kauza se jeví jako neuvěřitelný

diletantismus Ištvána a Šlachty ,oba by měli své funkce opustit ..pouze zkompromitovali ČR ,způsobili pád vlády a umožnili tak Zemanovi ,aby jmenoval vládu loutek .. je to neuvěřitelné ale je to tak  a hodně trapné

J. Klimecký 19.10.2013 10:08

Tak především

Kdyby měl Páleník koule, tak Nagyovou vyhodí, jakmile za ním přijde s požadavkem špehovat Nečasovu manželku. Kde to prohoba jsme? Copak si kdejaká čůza může úkolovat vojenskou rozvědku? I když to byla milenka premiéra a věděl, že s ním šuká, i tak ji měl vyrazit ven. Kdyby se všechny milenky politiků rozhodly navštívit vojenskou rozvědku a vyřizovat si svoje soukromé techtlemechtle, tak by jim dal Páleník pořadník? Všem by vyšel vstříc a dělal by jim soukromé očko? Za státní prachy? V pracovní době?

l. matulik 19.10.2013 9:46

Soudruh bolševik Páleník ...

typická komunistická .. státem dobře placená veš ..

K. Janyška 19.10.2013 9:17

Ištvan, z té blamáže se nevykroutíte... Dzp.

M. Frank 19.10.2013 9:09

Ištván se zbláznil?

Sám prověrku nemá a nemají ji ani zbývající státní zástupci, kteří byli v budově zpravodajství, to se dá velmi snadno ověřit. Také druhé tvrzení Páleníka je pravdivé, kdyby měla rozvědka čekat na zadání vlády, nebo premiéra, nemusíme ji mít, ta musí fungovat automaticky a kdykoliv, kdy něco zjistí. Tak teď snad už toho vola někdo odvolá, takhle lhát to nemá obdoby. Tak jako Ištván pracoval na Čunkovi na něčí zadání, tak tomu bylo i nyní. Je třeba zjistit, kdo a proč jej úkoluje a proč on tyto úkoly plní. KGB? KSČ? FBI?

P. Havlicek 19.10.2013 9:02

Celé to smrdí...

A hezky pěkně Zemanovinou... Nechlubí se snad "Zastavili jsme Kalouska"? Potřeboval sejmout pravicovou vládu a sežrat slušné úspěchy vlády v době recese. Ne nadarmo se říká, že Nejedlý velmi kamarádí s partou z KGB, která se specializuje na kompromateriály proti politickým oponentům. To je samozřejmě "...potřeba odmítnout jako nepodložené..." :-).

L. Max 19.10.2013 8:49

Re: kauza Nagyová?

>a vyšumělo by to a nikoho by to nezajímalo< Takze doporucujete podvadet a zametat pod koberec! :-(

M. Raabová 19.10.2013 8:04

kauza Nagyová?

ta mohla organizovat co chtěla, dokonce jí v tom mohl pomáhat Nečas, zpravodajská služba to měla předat ministrovi, který jediný je může pověřit a vyšumělo by to a nikoho by to nezajímalo. Jenže ona se potřebovala shodit vláda a teď se to sukuje a komplikuje.


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...