Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paluba, která znamená svět

Česko

SPYTIHNĚV S využitím Baťova kanálu lze hrát i divadlo. Vodní plocha i paluba lodi se letos v druhé polovině prázdnin počtvrté změní v prkna, která znamenají svět. A přinesou rekreantům Divadlo na Vodě.

Soubor Divadla v 7 a půl připravuje na letošek pro Baťův kanál další ze série představení spojených se zlomovými okamžiky dějin dnešní České republiky. Název inscenace Mašíni – cestou samurajů připomíná, kterou událost si scénář Simony Petrů a režie Matěje T. Růžičky berou jako objekt svého umu.

Lidé putující po Baťově kanále budou moci již od poloviny července sledovat přípravy, představení ale bude mít premiéru ve Spytihněvi až poslední červencový den. „Divadelní představení přinese nejen atraktivní a kontroverzní téma, ale navíc přibírá do hry i specifické prostředí Baťova kanálu, tedy vodní hladinu a loď. V ní také divadelníci budou putovat po jednotlivých štacích,“ uvedla Martina Žáčková z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. Po Spytihněvi divadlo navštíví ještě osm dalších míst: Babice, Otrokovice, Uherské Hradiště, slovenskou Skalici, Uherský Ostroh, Veselí nad Moravou, Strážnici a Petrov u Hodonína. A mimochodem, tvůrci kromě toho, že vstupné bude dobrovolné, avizují na svých stránkách http://divadlonavode.zbrojovkapul. cz/ ještě další příjemnou zprávu: sponzorem akce je výrobce repelentů.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!