Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Panathinaikos: hotovo bylo už před odvetou

Česko

ROK 2001 OČIMA PATRIKA GEDEONA

Vytouženému postupu jsme se proti Panathinaikosu od začátku spíš vzdalovali. Dvojutkání nám vůbec nevyšlo podle představ, pokaždé jsme s Řeky prohráli o gól. Doma i v Aténách. Prožíval jsem předkolo Ligy mistrů jako velký svátek. Tehdy jsem zrovna do Slavie přišel. V porovnání s Blšany, kde jsem předtím hrál spíš o záchranu, to znamenalo razantní změnu.

Začínali jsme na Strahově a po hodině prohrávali 0:2. Pak Pavel Kuka snížil, ke konci narůstal náš tlak. Kdybychom vyrovnali, mohla být odveta o něčem jiném.

Panathinaikos měl tenkrát skvěle složený tým. Nejvíc si vybavuju finského reprezentanta Kollku. Strašně rychlý hráč, který nám dělal značné problémy.

Ke konci mě už chytaly křeče, hrálo se v ostrém tempu. Po vyloučení Radka Černého musel poslední minuty dochytat Ríša Dostálek. Vedlo se mu celkem dobře, Basinas proti němu zahodil penaltu.

V odvetě už Řekové hráli přesně to, co potřebovali. Po dvaceti minutách se navíc dostali do vedení po přísně nařízené penaltě.

Museli jsme se smířit s tím, že na nás zbyde jen Pohár UEFA. To ale neznamená, že by naše zklamání z vyřazení bylo menší.

1. zápas: Slavia - Panathinaikos Atény 1:2 (69. Kuka - 26. Liberopulos, 56. Karagunis). 2. zápas: Panathinaikos Atény - Slavia 1:0 (27. Basinas z pen.)

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...

Mohlo by vás zajímat