Panathinaikos: hotovo bylo už před odvetou

ROK 2001 OČIMA PATRIKA GEDEONA

Vytouženému postupu jsme se proti Panathinaikosu od začátku spíš vzdalovali. Dvojutkání nám vůbec nevyšlo podle představ, pokaždé jsme s Řeky prohráli o gól. Doma i v Aténách. Prožíval jsem předkolo Ligy mistrů jako velký svátek. Tehdy jsem zrovna do Slavie přišel. V porovnání s Blšany, kde jsem předtím hrál spíš o záchranu, to znamenalo razantní změnu.

Začínali jsme na Strahově a po hodině prohrávali 0:2. Pak Pavel Kuka snížil, ke konci narůstal náš tlak. Kdybychom vyrovnali, mohla být odveta o něčem jiném.

Panathinaikos měl tenkrát skvěle složený tým. Nejvíc si vybavuju finského reprezentanta Kollku. Strašně rychlý hráč, který nám dělal značné problémy.

Ke konci mě už chytaly křeče, hrálo se v ostrém tempu. Po vyloučení Radka Černého musel poslední minuty dochytat Ríša Dostálek. Vedlo se mu celkem dobře, Basinas proti němu zahodil penaltu.

V odvetě už Řekové hráli přesně to, co potřebovali. Po dvaceti minutách se navíc dostali do vedení po přísně nařízené penaltě.

Museli jsme se smířit s tím, že na nás zbyde jen Pohár UEFA. To ale neznamená, že by naše zklamání z vyřazení bylo menší.

1. zápas: Slavia - Panathinaikos Atény 1:2 (69. Kuka - 26. Liberopulos, 56. Karagunis). 2. zápas: Panathinaikos Atény - Slavia 1:0 (27. Basinas z pen.)