Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pančochová mění historii, má světové stříbro

Česko

LA MOLINA Snowboardistka Šárka Pančochová se stala vicemistryní světa v disciplíně slopestyle. Ve španělské La Molině dvacetiletá česká naděje nestačila při premiéře této soutěže na světovém šampionátu jen na Finku Enni Rukajärviovou, která jako jediná byla lepší už v kvalifikaci.

Stříbro Pančochové je nejlepším českým výsledkem v historii mistrovství světa. O tři místa vylepšila pátou příčku Evy Samkové z úterního snowboardcrossu.

„Jsem nadšená, protože mistrovství světa je velký a hodně sledovaný závod. Lidi to berou a doufám, že snowboarding se díky tomu dostane do většího povědomí,“ přála si Pančochová. To už měla na krku medaili v podobě stříbrné sněhové vločky. „Je pěkná,“ řekla.

Pančochová se dostala na stříbrnou pozici hned po první finálové jízdě. Před druhou jízdou, v níž stejně jako ostatní absolvovala tři skoky, dvakrát jízdu po zábradlí a skok v U-rampě, už věděla, že horší než druhá neskončí.

Pančochová, juniorská mistryně světa v Big Airu a druhá v nedávném závodě ve slopestylu v Davosu, potvrdila, že tuhle disciplínu umí. Přitom je možné, že slopestyle se stane jednou z disciplín olympijských her v Soči 2014.

Autor: