Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pancová si Pilátovi stěžovala na neopatrnost, chválila Drážďanského

Kateřina Pancová obžalovaná v kauze exposlance Davida Ratha,se vrátila do zaměsnání ve Fakultní nemocnici Motol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Pancová obžalovaná v kauze exposlance Davida Ratha,se vrátila do zaměsnání ve Fakultní nemocnici Motol | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Na policejních odposleších jsou zachyceny i rozhovory Kateřiny Pancové se šéfem Metrostavu Pavlem Pilátem. "Byl tady Pilát, na všem jsem se s ním domluvila. Dvanáct procent na óčku," hlásila pak Pancová svému příteli Petru Kottovi.

Úryvky z odposlechů přinesl server iDnes.cz. Odposlechy z kanceláře bývalé ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové umožnily obvinit dalších devět lidí a osm firem. Mezi nově obviněné patří stavební firma Metrostav. Novým obviněním kvůli odposlechům čelí i David Rath.

Dvanáct procent na óčku

Policie odposlouchávala Pancovou, když se domlouvala s šéfem Metrostavu na stavbě pavilonu O nemocnice v Kolíně. "Čili bude podepsaný óčko, všecko v pořádku. S tím, že my se potkáme v půli dubna, že je voda ve výtahových šachtách," říkala Pancová v odposleších Pilátovi.

Hned po jeho odchodu zavolala  Petru Kottovi. "Byl tady Pilát, na všem jsem se s ním domluvila. Dvanáct procent na óčku," zní z odposlechů.

ČTĚTE TAKÉ:

Pancová také domlouvala s Pilátem dostavení bloku C2 v kladenské nemocnici. Právě při tom vzbudila u policie podezření, že se domlouvají o úplatcích. "Takže cé dvojka. V podstatě je to 270 včetně DPH," počítala a potom dodala: "domluvili jsme si deset, šest a čtyři."

Detektivové měli k dispozici odposlechy již dříve, přesto se nejprve chtěli zaměřit na jednoznačnější případy - například rekonstrukce zámku v Buštěhradě.

Další odposlech pochází ze 16. března ze schůzky s Pavlem Pilátem. Pancová si stěžovala na obchodního náměstka Metrostavu Jiřího Anděla.

Pancová: Já mám někdy pocit, že mu šibe v hlavě. Já už jsem říkala, pane bože dost. Je problém, že ty lidi ztrácej obezřetnost."
Pilát: Já jim to říkám. Ať neblbnou a nevyprávěj do telefonu."
Pancová: "Třeba toho Drážďanskýho mám ráda, protože on je strašně obezřetnej, má strach. My už se někdy bavíme v kódovaný řeči tak, že normální člověk si myslí, že jsme blázni nebo milenci."

Rath a jeho nejužší spolupracovníci už stanuli před soudem, proto má policie nyní volné ruce k rozkrývání dalších částí kauzy.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...