Ve Westminster Hall šly ale veškerá rivalita a urážky stranou. Jak napsal britský list The Daily Mail, panovaly obavy, že na setkání dojde k nějakému nepříjemnému střetu. Jenže opak se stal pravdou. Oba muži si potřásli rukou a přátelsky spolu promlouvali. Blairova manželka Cherie se dokonce s Gordonem Brownem přivítala velmi vřele - polibkem na tvář.
Žádné nepřátelství „Usmíření“ obou politiků během setkání s papežem viděly v sídle parlamentu desítky svědků. „Jsou jako dva bratři na válečné stezce, neustále spolu bojují, ale bylo skvělé vidět je takto pohromadě i to, jak se přes všechno přenesli,“ uvedl jeden ze svědků. „Fakt, že ho (Gordona Browna - pozn. red.) Cherie políbila, podle mě znamená, že mezi nimi není žádné nepřátelství. Navíc Tony a Gordon si spolu hodně dlouho povídali. Vlastně Gordon mluvil jen s Tonym a Harriet Harmanovou (nynější šéfkou labouristů -pozn.red.),“ dodal nejmenovaný účastník papežova vystoupení.
Proslovu Benedikta XVI. naslouchali celkem čtyři bývalí předsedové britské vlády - vedle Browna s Blairem i Margaret Thatcherová a John Major. Nynější premiér David Cameron chyběl kvůli pohřbu svého otce. S papežem se proto sešel o den později a spolu s ním i vicepremiér Nick Clegg. Jak uvedla zpravodajská stanice BBC, Svatý otec předal Cameronovi jako dárek sadu medailí. Zlatou medaili dostal také Clegg a jeho dětem, které jsou vychovávány jako katolíci, předal papež růžence.