Pardubičtí napodruhé našli recept

PARDUBICE Hokejisté Pardubic porazili ve druhém zápase čtvrtfinále play off extraligy Třinec 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1. Na jejich výhře se dvěma góly podíleli Jan Starý a Radovan Somík. Série hraná na čtyři vítězství bude pokračovat v sobotu v Třinci.

„Každý zápas je důležitý. My jsme si ale uvědomovali, že prohrát dvakrát doma, tak by se série z našeho pohledu ocitla někde jinde,“ povídal po utkání jeden z domácích hrdinů Radovan Somík. „Jsem rád, že mi to tam dvakrát spadlo, byla to ale souhra celé lajny. My jsme do toho šli od začátku jinak, víc jsme se do nich tlačili a byli důraznější před brankou,“ hledal příčiny srovnání stavu.

Hosté sice udeřili jako první, když Květoň z otočky prostřelil Haška, poté právě Somík tečí Kolářovy střely vyrovnal. O třicet vteřin později se Východočeši prosadili podruhé, když Hamerlíka prostřelil Starý, jenže Haška zase překvapil střelou od modré čáry Balej. Vyrovnaný stav změnil až v půli zápasu opět Starý a znovu získal domácím vedení.

Hamerlíkovu pozornost poté zkoušel zejména Sýkora, ale nevycházela mu koncovka ani v situaci jeden na jednoho. Naopak hosté mohli vyrovnat v sérii přesilovek na přelomu druhé a třetí třetiny, Hašek se však několikrát vyznamenal. Přesnější koncovku předvedl ve 46. minutě Somík, jenž využil i toho, že Hamerlík přišel o hokejku, a připsal si druhý gól – 4:2. Chvílemi podráždění hosté pak dostali pátý gól, kdy protrhl střelecké trápení Sýkora, a o osudu duelu bylo rozhodnuto. V závěru se již jen kupily tresty, přesto hosté ještě snížili zásluhou Růžičky. „Bylo v tom moc emocí,“ přiznal slovenský útočník hostí Jozef Balej. „Doma musíme uhrát oba zápasy,“ naznačil cíl Třince.